Jaká cvičení a stroje v posilovně si vybrat, abyste ztráceli přebytečná kila co nejrychleji v minimálním čase?

V dnešní době je čas nedostatkové zboží, zvláště když se člověk snaží zhubnout. Každý chce získat požadované výsledky co nejrychleji a v posilovně vytěžit maximum. Pokud patříte mezi tento typ lidí, je třeba jít do tělocvičny s plánovaným tréninkem – udržíte si tak koncentraci, zabráníte rozptýlení a spálíte nejvíce tuku a kalorií v omezeném čase. Můžete začít tím, že si vytipujete, v jakou hodinu není posilovna tak zaplněná. Nebudete ztrácet čas čekáním na stroje.

Běžecký pás

Johannes Roschinsky tvrdí, že běhání na páse 2 – 3krát týdně je ideální způsob, jak zhubnout. Klíčem je, aby každá vaše návštěva probíhala s vysokou intenzitou. Přidáte-li k tomu minimálně jeden běh týdně v podobě intervalového tréninku, zhubnete rychle a spálíte velké množství kalorií. Například zkuste běh po dobu dvou minut s jednoduchým tempem, poté bude následovat jednu minutu sprint, opět dvě minuty jednoduché tempo a tak opakujte 5x.

Kruhový trénink

Kruhové tréninky nutí vaše tělo spalovat tuk rychleji, jelikož zabírají jak svaly, tak i váš kardiovaskulární systém. Osobní trenér a odborník na vojenské fitness Stew Smith doporučuje 20 – minutové cvičení, které zahrnuje každou minutu kliky, dřepy, shyby, cviky na bicepsy a tricepsy, roztahování nohou, sedy-lehy a běh. Tento krátký, přesto intenzivní trénink je přínosný pro ztrátu hmotnosti, protože se zaměřuje na všechny hlavní svalové skupiny v minimálním čase.

Eliptický trenažér

Eliptický trenažér je dobrou alternativou běhu, jste-li trochu těžší váhy. Program na snížení tělesné hmotnosti, který se doporučuje pro tento stroj, funguje pro všechny svaly v nohách (lýtka, stehna, hýždě) a cvičí vaše svaly ke spalování tuku. Zahřejte se na nízké intenzitě, poté si dejte 15 minut na 65 – 75% vaší maximální tepové frekvence a poté zpomalte na 2 – 3 minuty. Jakmile si vybudujete kondici, doba tréninku na eliptickém trenažéru se bude pohybovat kolem 45 – 60 minut a intervaly vysoké intenzity budou častější.

Vzpírání

Váhové tréninky jsou klíčem k úbytku hmotnosti, jelikož budování svalů “nakopne” váš metabolismus. Určete si cvičení složené ze cviků, které pracují s několika svalovými skupinami – dřepy, mrtvý tah, výpady, posilování ramenou, vzpírání na lavici, to vše může být provedeno ve stejném tréninku tak, aby se zaměřil na téměř každý sval v těle. Cvičte 2 – 3 série po 8 – 12 opakování každého cviku s méně než 90 vteřinami odpočinku mezi jednotlivými sériemi. Zaměřte se na vzpírání 3x týdně s minimální pauzou 48 hodin mezi jednotlivými lekcemi.

zdroj: www.livestrong.com