Okurková dieta: Rychlý a efektivní způsob, jak zhubnout 3 kg za 3 dny

Všichni to známe, přijde pozvání na ples, na svatbu nebo na jakoukoliv jinou akci, která se koná za pár dní a my chceme vypadat skvěle. Jenže jak docílit rychlých výsledků v krátké době? Vyvážené diety nám v tomto případě nepomohou, ty jsou tím správným způsobem, máme-li cíle na příštích 6 měsíců. Ale když potřebujeme například 8 kg za měsíc nebo dejme tomu 3 kg za 3 dny?

V takovém případě vám dnes přinášíme okurkovou dietu, díky které můžete zhubnout 1 kg denně. Ovšem pozor! Nedržte ji déle než 3 dny. Okurky obsahují vitamíny A, B (včetně kyseliny listové), C, PP a skupiny E. Nesou v sobě více než 13 stopových prvků včetně železa, hořčíku, vápníku, sodíku a jódu. Největším přínosem je, že jsou tvořeny z 90% vodou a zbytkem vlákninou. To také vysvětluje jejich kalorickou hodnotu – 15 kalorií na 100 g. Jedná se o jednu z nejvýživnějších zelenin.

Princip hubnutí s okurkovou dietou je velmi jednoduchý. Za den musíte sníst 3 – 4 kg okurek. Pouze okurky, nic jiného! Její chuť zasytí žaludek a oklame tělo tím, že zmírní pocity hladu. Detoxikace vyžaduje velké množství vody a vitamínů. Z okurek získáte 500 – 600 kalorií denního příjmu.

Také pečlivě dodržujte jistá pravidla ohledně kombinace potravin. Zelenina může být konzumována v jakémkoliv množství (výjimkou jsou ty druhy, které obsahují hodně škrobu, například brambory). Jezte ji pouze s masem nebo obilovinami. Maso a obiloviny nikdy nemíchejte společně. Takto budete i nadále hubnout. Povolené je ovoce, zelenina, maso, obiloviny a vše, co není smaženo na másle nebo není plné cukru.

Každopádně je vždy třeba myslet na své zdraví, okurky nemůže jíst každý, zvláště v takovém množství. Proto byste se nejdříve měli poradit se svým lékařem. Lidé s gastritidou, urolitiázou, problémy s ledvinami nebo hepatitidou mají tento způsob diety zakázaný.

zdroj: www.feelhealthylife.com