Jaká nebezpečí se skrývají v užívání sluchátek? Není to jen o ztrátě sluchu

Sluchátka a pecky do uší jsou všude, kam se podíváme, ale to neznamená, že jsou vždy bezpečné. Jejich používání může způsobit vážné poškození, pokud si nebudete dávat pozor na své návyky, co se jejich užívání týká. Co všechno vašemu tělu mohou sluchátka způsobit?

Ztráta sluchu

Největší problém se sluchátky je hlasitost – silný hlasitý zvuk v těsné blízkosti ucha. Obecně hlasité zvuky poškozují sluch, zvláště, jsou-li uši takto blízko ke zdroji. Pamatujte na to, že poškození sluchu způsobené hlukem je téměř nemožné napravit.

Zvonění v uších (tinnitus)

Tinnitus je lékařský termín pro vnímání zvuku, který nemá vnější zdroj. Proto je popisován jako zvonění nebo pískání v uších. Stejně jako ztráta sluchu je tinnitus způsoben dočasným nebo trvalým poškozením kochleárních vlasových buněk. Tinnitus se čím dál tím častěji vyskytuje u mladších lidí, včetně dětí a dospívajících, kvůli jejich rostoucímu vystavení vysokým hladinám hluku, kromě jiného.

Závratě

Můžete zažívat točení hlavy až závratě. Obvykle se vyskytují, když je v orgánech vnitřního ucha narušena rovnováha.

Černé tečky v uších

Dlouhodobé nošení sluchátek může způsobit černé tečky v uších. Stejně jako zbytek našeho těla, kde se může vyskytnout akné, i uši mají stejné žlázy, které uvolňují do vlasových folikulů přírodní olej a mohou se ucpat.

Ušní infekce

Nejlepší, co můžete udělat, je nesdílet svá sluchátka s někým jiným. Půjčování sluchátek mezi sebou může ve skutečnosti způsobit nechtěnou infekci uší přenosem cizích bakterií. Udržujte své uši čisté a svá sluchátka jen u sebe!

Co říkáte na dnešní článek? Jak jste na tom se sluchátky vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womanworking.com