Jaké dárky dopřát vašim blízkým?

Vánoční svátky doslova a do písmene klepou na dveře, což znamená, že je načase začít nakupovat vánoční dárky. Chcete přece udělat svým blízkým pod stromečkem radost, nebo ne? Letos však nemusíte shánět dárky na poslední chvíli v přeplněných obchodních centrech, jde to třeba i na internetu. Dopravní služby fungují na plné obrátky, proto se jen nechte inspirovat tím, co by vašim blízkým mohlo udělat tu největší radost. Takže co vyberete?

Zážitek je trefa do černého

Většina lidí touží darovat něco, co si obdarovaný sám od sebe nekoupí. Proto se uchylují například k zážitkům, na což budou mít naši blízcí ty nejlepší vzpomínky. Co se týče zážitků, mohou být opravdu různého charakteru a mohou mít různou podobu. Potěšit je lze dovolenou, také wellness pobytem nebo jenom skokem s padákem!

Poslední statistiky zjišťující, co lidé během vánočních svátků nakupují nejraději, potvrzují, že až sedmapadesát procent lidí dostává nejradši právě tento typ dárků. Pokud si ale nejste jistí tím, jaký konkrétní typ zážitku by blízcí ocenili, raději jim darujte měřič krevního tlaku, který bude pomyslným strážcem jejich pevného zdraví.

Kniha nikdy neurazí

Nebo snad máte ve svém okolí vášnivého čtenáře? Výběr bude jednoznačný – koupíte mu knihu! V současné době jsou knihkupectví doslova nabitá k prasknutí nejrůznějšími knižními výtisky. Zatímco některé zastupují scénu sci-fi, jiné jsou spíše romantického žánru a některé způsobí, že se budeme od plic smát na celé kolo!

To, jaký konkrétní výtisk svému blízkému pořídíte, se odvíjí od toho, co má vlastně rád. Pokud si nejste zprvu jistí, nahlédněte do jeho stávající knihovny a zjistěte, jaký žánr je mu pravděpodobně nejblíže. 

Čajové sety nejen pro babičky

Adventní kalendář se pod stromeček už nedává (ten bývá obvyklým dárkem na Mikuláše a odpočítává příchod Štědrého dne). Zato čajový set, ve kterém bude dominovat kromě hrníčku také konvička a třeba vynikající čajové pochutnání, to je jiná! Mluvíme o skvělém dárku nejen pro babičky, ale také maminky nebo všechny milovníky teplého nápoje. 

Pokud chcete čajový set něčím zpestřit, za zvážení stojí pořízení takzvaných rozkvétajících čajů. Fungují na jednoduchém principu – čaj se položí do hrníčku (ideálně průhledného) a po zalití horkou vodou se jen sleduje, jak hezky rozkvétá a vodu zaplňuje svou jedinečnou, většinou ovocnou, chutí.

Jídlo není špatný nápad

I když je během vánočních svátků jídla na stole víc než dost, pokud si nejste jistí tím, čím byste svým blízkým udělali radost, proč nevyrobit dárkové koše, které budou doslova zaplněné tím, co mají vaši blízcí rádi? Může se jednat o kombinaci oblíbených sýrů, kapku solidního alkoholu nebo se může koš nést v duchu uzenin. 

Možností je víc než dost. Pokud se však rozhodnete pro tento typ dárku, zaměřte svou pozornost na dlouhotrvající potraviny, které se nezkazí během pobytu v zabaleném koši. Nevolíme nic, co by mohlo klesnout na své kvalitě.

Bez ponožek to nejsou Vánoce!

Že už máte hlavní dárek pro své blízké koupený? Možná ještě přemýšlíte nad pár drobnostmi, kterými jim uděláte nemalou radost. Co by však takovými drobnostmi mohlo být? I když se říká, že měkké dárky nejsou oblíbené, přehodnoťte to. Měkké dárky nemusí být špatné. 

Třeba takové ponožky. Jen málokdo si dokáže představit vánoční svátky bez ponožek, které jsou hřejivé a stylové zároveň. Nezapomeňte svým blízkým pořídit takové alternativy, které jsou pestré, možná svým vzhledem až bláznivé. Protože přesně takové se nosí. Popřemýšlejte, co je konkrétně definuje či co u nich nejvíce zaboduje. Snažte se přijít třeba na jejich koníček, který následně přenesete na ponožky. Milovníci fotbalu si například zaslouží ponožky s fotbalovým motivem, plavci pak s plavkami.