Jaké krmivo zvolit pro vašeho psa

Pes je pro člověka věrný přítel, který nás nikdy nezklame. Stačí když se mu budeme věnovat a starat se o něj a on vás zahrne láskou. Kromě aktivit a zázemí potřebuje každý pes správnou stravu, a právě tomuto tématu se dnes podíváme na zoubek. Jak a čím nejlépe pejska krmit, aby jeho potrava obsahovala vše, co má a zároveň toho co nemá měla co nejméně?

Jak vybrat psí granule

Granule jsou v našich končinách nejčastějším a nejrozšířenějším krmením pro čtyřnohé miláčky. Jenže, jak správně takové granule pro psy vybrat? Na trhu je nespočet značek a každá nabízí něco trochu odlišeného. Naštěstí těch kvalitních granulí je na trhu stále více, a proto není ani tak důležité se zaměřit na značku, ale spíše na to, co obsahují.

Zdroj foto: Chendongshan / Shutterstock.com

Na prvním místě by mělo být bezesporu maso. Přes to vlak nejede a pokud není nejobsáhlejší složkou, případně nemá alespoň 30 procent ve vámi vybraných granulích, pak od nich dejte ruce pryč. Druhé místo by mělo patřit sacharidům, bílkovinám a vlákninám. Tedy luštěniny, brambory, ovoce a další zelenina. A samozřejmě nesmíme zapomenout na tuky, které psům slouží jako hlavní přísun energie.

Samozřejmě také musíte brát v potaz věk vašeho psa, tedy zda se jedná o štěně nebo již dospělého psa. Dále velikost plemene, tedy malý, střední nebo velký a nesmíme zapomenou na to, jak moc aktivního mazlíčka máte. Podle těchto aspektů se při výběru musíte také řídit. 

Neholdujete granulím? Zkuste něco jiného

Granule samozřejmě nejsou jedinou možností, čím krmit psa. Mezi oblíbené krmivo pro psy se také řadí například konzervy, syrové maso, a dokonce někteří svému psovi každý den vyvařují. Jenže tyto možnosti mají kromě výhod i svá úskalí.Konzervy jsou sice dobrou volbou, ovšem při volbě kvalitní značky s adekvátním složením se plácnete přes kapsu, jelikož se nejedná zrovna o nejlevnější možnost. Syrové maso nemusí každému psovi sednout a může mít problémy s trávením. Vaření jídel je pro psa naprosto v pořádku, pokud víte, co a jak. Ovšem zde je zase velká časová náročnost.