Co mají společného náramkové hodinky a šperky? Oboje jsou každodenní nutností

Není šperk jako šperk. Hodinky jsou nejen praktickým doplňkem žen i mužů, ale také spadají do kategorie šperků. Jak je nosit tak, aby nepůsobily rušivě a vždy vkusně podtrhly to, co máte na sobě, ale také se hodily k dané příležitosti? Chce to znát a dodržovat jen několik málo pravidel.

Jak nosit náramkové hodinky v kombinaci s dlouhým rukávem

Víte, jak správně nosit chronometr v kombinaci s dlouhým rukávem? Ženy, které rády nosí kalhotové kostýmy a muži, jenž milují obleky, jistě dobře vědí, jak si s hodinkami pod sakem poradit. Ať už nosíte na zápěstí hodinky Tommy Hilfiger nebo Rolex, etiketa mluví jasně – když je ruka volně podél těla, měla by být vidět jen část ciferníku. Ve chvíli, kdy předpažíte, může být vidět půlka ciferníku, nikoliv celý. Zkuste mít toto pravidlo na paměti, až si budete příště zapínat řemínek na zápěstí.

Zdroj foto: New Africa / Shutterstock.com

S čím sladit hodinky

Přemýšleli jste někdy nad tím, s čím sladit chronometr na svém zápěstí? Na výběr máte z několika variant. Buď můžete sladit barvu pásku hodinek s opaskem, který nosíte v kalhotách, případně sladit barvu řemínku s barvou bot. Jestliže ale dáváte přednost kovovým páskům, zkontrolujte, zda vám ladí k ostatním šperkům. Zlatý snubní prsten a stříbrné hodinky spolu zkrátka neladí a nikdy ladit nebudou.

Analogové versus digitální

Při výběru časomíry máte dvě možnosti. Buď si koupíte variantu analogovou nebo digitální. Stále platí pravidlo, že analogové jsou elegantní a vhodné do společnosti. Digitální varianty, stejně tak i typické sportovní Casio hodinky, jsou vhodnější na volný čas.

Hodinky si zaslouží vlastní úschovnu

Stejně jako do šperkovnice pečlivě ukládáte své šperky, měly by i vaše hodinky mít svou vlastní úschovnu. Může se jednat o jednotlivé krabičky, ve kterých jste je koupili, případně o šuplík, jenž bude zasvěcen pouze chronometrům. Proč tolik místa? U časomíry totiž platí totéž, co u šperků. Čím více jich vlastníte, tím lépe. Ideální počet náramkových přístrojů na měření času je takový, že ke každému outfitu máte ideální model.

V praxi to neznamená, že vlastníte dvacet a více druhů, ale alespoň troje:

  • s černým/hnědým koženým páskem,
  • zlaté/stříbrné,
  • sportovní/chytré.

Zdroj foto: mariakray / Shutterstock.com

Tyto základní typy pokryjí každodenní nošení, společenské události i volný čas. Samozřejmě záleží na vás, zda nosíte černé nebo hnědé opasky a boty nebo zlaté či stříbrné šperky.

Noste hodinky hrdě a kdykoliv je to jen možné. Při jejich nošení samozřejmě dodržujte etiketu a přemýšlejte, jaký typ k dané příležitosti i outfitu nejlépe pasuje. Abyste měli vždy možnost volby, pořiďte si několik variant.