Jakého věku se dožijete? V odhadu pomůže kalkulačka dlouhověkosti

Existují lidé, kteří by na otázku, kolika let se dožijí, nechtěli znát odpověď. Jiní – ti zvědavější, by řekli, že to vědět chtějí. I v dnešní pokročilé době bohužel neexistuje zázračný stroj, který by nám sdělil přesné datum a hodinu našeho úmrtí, nicméně existuje kalkulačka dlouhověkosti. A ta umí určit pravděpodobnost vašeho úmrtí, přičemž nezohledňuje předčasné ukončení života z důvodu nehody (srazí vás auto, spadne na vás strom apod.).

Otázky jsou detailní

Aby byl odhad kalkulačky dlouhověkosti co možná nejpřesnější, je zapotřebí zodpovědět poměrně velké množství otázek. A tyto otázky se týkají nejen vašeho životního stylu, ale také rodinné anamnézy, vašeho současného zdravotního stavu. Pokud se vám číslo, které se ukáže, nebude líbit, je načase změnit to jediné, co se změnit dá – váš životní styl. Existují určitá doporučení, kterých když se budete držet, tak můžete svůj život o něco prodloužit. A někdy dokonce významně.

RealAge: 20 minutová kalkulačka dlouhověkosti

Jednou z kalkulaček, které odhadují délku vašeho života je i RealAge. Dotazník této kalkulačky trvá asi 20 minut. Její výhodou je to, že poskytuje užitečné návrhy, jak prodloužit svůj život, a také informace, které se mohou hodit. Jedná se o test, který je nejkomplexnější ze všech testů, které jsou dostupné na internetu. Ačkoli si uvědomujeme, že aby byl odhad co nejpřesnější, je zapotřebí zodpovědět co nejvíce otázek, někomu se 20 minut zdá hodně. Je to dlouhý čas, po který se musí soustředit.

Kdo posuzuje odpovědi?

Váš test je vyhodnocen pomocí kalkulačky dlouhověkosti a ve skutečnosti neříká, že zemřete například za 40 let. Spíše předpovídá, že pokud budete žít tak, jak jste dosud žili, měli byste se pravidelně dožít dalších 40 let. Nezahrnuje faktory náhlého ukončení života (například již zmiňovaná nehoda nebo nakažení nebezpečnou chorobou – pokud ji ovšem nemáte v rodinné anamnéze).

Test zkoumá čtyři části vašeho života

Pokud se pustíte do vyplňování testu, zjistíte, že je rozdělen celkem do čtyř částí: zdraví, pocity, strava a fitness.  Je třeba zdůraznit, že všechny otázky jsou nutné k porovnání a co nejlepšímu zhodnocení pravděpodobné délky vašeho života. Pokud chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků, měli byste znát také svůj cholesterol, krevní tlak a všechny vitamíny, které užíváte, včetně toho, v jakém množství je užíváte.

Výsledky jsou k dispozici ihned

Po dokončení testu uvidíte ihned výsledky. A také určitá doporučení, pro každou ze čtyř částí testu. Díky těmto typům můžete nejen prožít delší život, ale také ho prožít kvalitněji. Jedním z doporučení, je například rozšíření sociálního kruhu, konzumaci ovoce a zeleniny, jiný způsob cvičení.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Verywellhealth.com