Jaký styl oblékání nejvíce lahodí vašemu typu postavy? Naučte se vypadat jako hvězda

Pravdou je, že člověk by měl nosit především to, v čem se cítí pohodlně. Je to každého volba! Ovšem zajímáte-li se o to, co si obléknout dle typu vaší postavy, nechte se inspirovat následujícími tipy, které nejlépe lahodí vašemu tělu. Zakryjí, co je potřeba a zvýrazní vaše přednosti.

Jablko

Tento typ postavy je obecně charakterizován štíhlýma nohama a širším pasem, respektive větší horní částí těla. Z takového důvodu byste se měla zaměřit na oblečení, které zvýrazní vaše paže a nohy. Zkuste splývavé vršky a rovné kalhoty.

Hruška

Máte drobná ramena a horní část těla a širší pánev a stehna. Jakýkoliv kousek oblečení, který zdůrazňuje váš vršek, je pro vás to pravé ořechové. Zvolte šaty upnuté v pase s áčkovou sukní s délkou ke kolenům.

Přesýpací hodiny

Ženy s typem postavy ála přesýpací hodiny mají ramena a boky stejně široké a úzký pas. Chcete-li tedy zvýraznit své křivky, noste oblečení, které zvýrazní oblast mezi pasem a boky – kombinézy, rovné šaty a široké kalhoty.

Obdélník

V podstatě je vaše horní část těla naprosto stejně široká nebo úzká jako spodní část těla. Zkuste zvolit pouzdrové šaty nebo sukně a vršky s V-výstřihem.

Trojúhelník

Zpravidla máte velké poprsí, úzké boky a vypracované nohy. Chcete-li, aby vaše proporce nebyly tak výrazné a nesouměrné, noste nařasené vršky, V-výstřihy, áčkové sukně a šaty úzké nahoře a v pase a se širokou sukní.

Jak svůj šatník vybíráte vy? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com