Jakým složkám se vyhnout při výrobě domácí kosmetiky. Zapomeňte na cukr neb ocet

Některé ženy dávají přednost domácí, přírodní kosmetice, než aby utrácely za drahé značky v krásných obalech. Na internetu najdete nespočet receptů, jak si vyrobit pleťové masky, krémy nebo čisticí přípravky, ale ne všechny jsou pro naši pokožku zcela bezpečné. Dali jsme pro vás dohromady seznam věcí, které by do kontaktu s kůží neměly vůbec přijít.

Cukr

Cukr je vynikající pro péči o rty, ale pro pleť není vhodný – ostré hrany krystalků cukru vytvářejí na kůži obrovské množství malých řezných ran. Nahraďte proto cukr ovesnou kaší, jejíž struktura je mnohem vhodnější pro odlupování odumřelých kožních buněk.

Peroxid vodíku

Peroxid je nejlepším antiseptickým ošetřením ran, ale v boji proti nedokonalostem pokožky není úplně ideální. Pokud nanesete peroxid vodíku na pleť, riskujete popálení kůže.

Citrónová šťáva

Koncentrovaná citrónová šťáva může být pro pokožku nebezpečná – může zničit ochranou vrstvu kůže a způsobit popáleniny. Ale nezavrhujme ji hned. Je třeba podotknout, že zředěná citrónová šťáva ve složení libovolných masek je velmi účinná.

Antiperspirant

Některé ženy používají antiperspiranty jako fixaci make-upu, aby držel i během pocení. Nedělejte to! Antiperspiranty jednoduše brání pocení a tím ucpávají póry.

Ocet

Nikdy na pleť nepoužívejte čistý ocet – ať už se jedná o bílý nebo jablečný. K dosažení správného účinku si připravte roztok v poměru 1 díl octa a 3 díly vody.