Jde to i bez plastiky. Domácí několikaminutová cvičení na povislá víčka

Nejčastěji je problém s povislými očními víčky řešen chirurgickým zákrokem. Ovšem podstoupit tuto proceduru je nejen nákladné, ale mnohdy i bolestivé. Proto dnes chceme hovořit o metodě, která sice potřebuje čas a trpělivost, ale je levná, snadná, naprosto přirozená a bezbolestná. Věnujte následující technice několik minut denně a napněte zpět svá oční víčka.

Cvičení na povislá oční víčka

  • Položte si dlaň na čelo a mírně povytáhněte kůži směrem k vlasům. Dlaň držte pevně přitlačenou na čele. Takto docílíte toho, že nebudete mít tendence se mračit a vytvářet si nové vrásky.
  • Zavřete oči tak, abyste cítili, že jsou oční víčka napnutá, jako kdybyste se je snažili táhnout dolů ke špičce nosu. Měli byste cítit napětí, ale ne bolest.
  • Nyní otevřete oči co nejvíce to půjde. Opět je třeba cítit napětí ve svalech. 
  • Opakujte 10 – 15krát denně.

Kdy budou vidět výsledky?

Povadlá oční víčka vznikají v důsledku oslabení svalů kolem očí. Z toho důvodu dobře reagují na jakékoli cvičení a výsledky mohou být zřejmé již po prvním týdnu intenzivního tréninku. Záleží ale také na situaci, respektive na úrovni snížení víčka. Důležité pro vás je, že nesmíte s cvičením přestat. Nekončete s tréninkem, jakmile dosáhnete pozitivních výsledků. Vytvořte si z toho zvyk, na který nebudete zapomínat a stane se rutinou.