Jděte si za svými sny a nehleďte na posměšky ostatních. Tanečník s nadváhou vyhrává soutěže a inspiruje svět

Občas se stává, že upustíme od svých plánů nebo koníčků čistě z obavy, že budeme pro naše okolí směšní. Někdy máme strach z toho, jak budeme vypadat nebo z toho, že nás ostatní odsoudí. Pokud se i vy s takovými obavami potýkáte, možná byste měli své rozhodnutí ještě jednou zvážit. Příběh tanečníka Johna Lindo by vás mohl inspirovat.

John šel za svým i přes svou váhu

Na první pohled by do Johna nikdo neřekl, že je profesionálním tanečníkem a šampionem ve swingu. Do vypracovaného sportovce má totiž daleko – jeho nadváha často vzbuzuje kritiku. S tancem začal už v roce 1992 a původně se soustředil na country-westernový tanec. Poté se ale přesunul ke swingu, začal se hlásit do různých soutěží a k velkému překvapení ostatních je i vyhrával.

Proslavil se při partnerském tanci zvaném Jack and Jill, kdy se taneční páry dávají dohromady na základě náhodného výběru. Nejsou přitom povolené žádné kostýmy, předem připravená choreografie a žádné zvedačky. Hudba je vybírána náhodně a bez předchozího vědomí tanečníků. V některých případech si ale páry mohou zvolit alespoň tempo. Tanečníci jsou hodnoceni buď individuálně, nebo jako pár.

Video vzbudilo pozornost internetu

John Lindo začal cestovat do různých zemí, kde měli o jeho taneční umění zájem. Celý svět obletělo video, kde se svou taneční partnerkou Deborah předvedli takové kreace, které porotce naprosto ohromily. Dnes má John svou vlastní taneční společnost, kde je instruktorem, funguje jako porotce a dokonce se věnuje i choreografii.

John se také často ukazuje na tanečních workshopech, kde rád předává své zkušenosti ostatním. Základem podle něj je, aby si tanečníci pohyb užívali. Nezáleží na tom, jak kdo vypadá, ale jestli je jeho nadšení a vášeň dostačující. Často je ostatními vyhledáván pro svůj lidský přístup, znalosti, moudrost a přátelskou povahu. Je inspirací pro všechny, kdo si příliš lámou hlavu nad tím, co si myslí ostatní.

Úvodní obrázek: Se souhlasem John Lindo, Zdroj: Badabun.com