Jednoduché ranní návyky, které vám pomohou zůstat soustředěnými, klidnými, produktivními a především šťastnými po celý den

V našem každodenním životě existují malé stresory, kterým příliš nevěnujeme pozornost až do doby, než se na sebe začnou nabalovat jako velká sněhová koule. Možná jste si ráno rozlili kávu na světlé kalhoty, pak vás někdo naštval v práci a aby toho nebylo málo, nakonec za stěračem u auta najdete pokutu za parkování. V tu chvíli nám jde od uší pára a my nevidíme, neslyšíme a běda, jestli nám někdo přijde do cesty. Ale nesmíme se tak rychle vzdávat a nechat na nás dopadnout všechny tyto malé stresory každodenního života. Dnes jsme pro vás vytvořili seznam jednoduchých metod, které můžete praktikovat ráno nebo i po celý den, abyste zůstali v pohodě a dobré náladě.

Vytvořte si seznam vděčnosti

Začněte každé ráno písemným seznamem tří věcí, za které jste vděční a tento vděk skutečně prožívejte. Nepište některé věci jen z pocitu povinnosti, vyjadřujte se srdcem. Dle psychologického výzkumu je vděčnost spojena s větším štěstím. Poznání všeho, čím jsme požehnáni každý den, vám může pomoci vidět určité problémy v čerstvém a optimističtějším světle. Možná se přistihnete, jak vaše myšlenky zabíhají k tomuto seznamu po celý den a to vám pomůže zůstat klidnými.

Meditace

Meditace je skvělým tréninkem mysli, abychom se lépe soustředili na úkoly v delším časovém úseku. Pokud jste úplným nováčkem, jednoduše si sedněte a zaměřte se pouze na svůj dech. Jakmile vám do hlavy vnikne nějaká myšlenka, soustřeďte se pouze na nádech a výdech. Časem si všimnete, že se dokážete lépe soustředit na své každodenní povinnosti a že navíc lépe vnímáte to, co se děje kolem vás.

Nastavte si denní cíle

Než začnete svůj nový den, připomeňte si každé ráno, jaké jsou vaše konečné životní cíle a vytvořte si 1 nebo 2 záměry pro příštích 12 hodin.

Pamatujte, že každý nový den je ještě nepopsaný list papíru a buďte vděční pokorní a milující. Nakonec sami uvidíte, jak všechno do sebe zapadne. Pokud souhlasíte, neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com