Jsou červi řešením plastového zamoření naší planety? Vědci přicházejí s unikátním zjištěním

Naše planeta je silně zachvácena plastovým znečištěním a toto téma nabralo v dnešní době mnohem výraznější intenzitu než dříve. To také znamená, že se hledají další a další opatření, která by Zemi pomohla od zamoření plastem. A zde je jedno z nich!

Několik miliónů tun plastu

Každoročně v oceánech skončí kolem 12,7 miliónu tun plastu. Kvůli těmto katastrofickým statistikám, například Kostarika zakázala plasty na jedno použití, některá města, jako je Seattle nebo Washington, zrušila plastová brčka, a začíná se po celém světě otevírat čím dál tím více obchodů s potravinami s nulovým odpadem. A my lidé, jako jednotlivci, se snažíme eliminovat spotřebu plastu v našich domácnostech.

Řešení v podobě červů

Posledním a nejnovějším vědeckým objevem, který by mohl pomoci s řešením tohoto problému, jsou červi, kteří si dokáží prokousat cestu skrze plast.

Červí test

Dokázat to mohl jednoduchý test – stovka červů byla umístěna do plastových nákupních tašek a během asi 40 minut se dokázala prokousat ven. Po 12 hodinách se obsah plastu snížil o 92 mg. Červi si rádi pochutnávají na vosku, produkovaném včelami, a ten představuje “přírodní plast”. Zdá se tedy, že červí tělo obsahuje určitý enzym, který jim pomáhá plast trávit. Z těchto důvodů se vědci domnívají, že toto zjištění by mohlo vést k řešení likvidace plastového odpadu, jenž se hromadí v oceánech a na skládkách. 

Přesto, že k prozkoumání potenciálu těchto červů je potřeba provést ještě další výzkumy, jsme zase o krok blíže k naději, že naše planeta bude jednoho dne zachráněna před plastovým znečištěním.

Co říkáte na tento objev? Věříte, že by červi mohli představovat naši záchranu? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com