Kadeřnice boří mýty o každodenním mytí hlavy. Její klíč ke krásným vlasům je ale pro většinu populace holé šílenství

Zní to podivně a pro většinu lidí i dost nechutně, ale mnoho kadeřníků na tento postup přísahá. „Pokud si nemyjete vlasy každý den, budou jen mastnější“, „pravidelně měňte vlasové přípravky“ nebo „domluvte si schůzku s kadeřníkem každých šest týdnů“ – to všechno jsou rady ohledně vlasů, které neustále slýcháme. Nyní se ukazuje, že se jedná pouze o mýty, kterým bychom neměli věřit. Kadeřnice na TikTok Michelle Dennis přichází s velmi speciální radou. Vlasy si podle ní máte mýt jen jednou za dva měsíce.

Trápí vás mastné vlasy?

Australanka Michelle radí všem, aby dodržovali tento postup, a budou mít nádherné, zdravé a pevné vlasy. Obecně se snaží radit lidem na internetu, aby měli co nejkrásnější vlasy. Podle ní se fantasticky učešete a vlasy se budou postupně zlepšovat. „Vydržím osm týdnů bez mytí,“ řekla na TikTok. „Trápí vás mastné vlasy? Pak je to pravděpodobně proto, že je příliš často myjete.“ Snažte se dodržovat toto jednoduché pravidlo a po nějaké době se vaše vlasy hodně zlepší.

Odložte mytí vlasů na později

Kadeřnice vysvětluje, proč má tak pěkný účes a jak její vlasy zůstávají krásné i mezi umytím. Vysvětluje také, jak můžete zajistit, aby vaše vlasy nevypadaly mastné, i když je nebudete mýt po několik týdnů. „První krok: ať už máte mycí den kdykoli, začněte jej odkládat na další den nebo dva. Pak musíte vydržet a pokračovat několik měsíců mezi jednotlivým mytím,“ říká Australanka.

Co dál?

Další postup je velmi jednoduchý, ale vydrží to jen málokdo. Postupně přidávejte další a další dny, až se dostanete na jedno umytí za dva měsíce. To je podle ní ideální doba, kdy byste si měli vlasy umývat. Tento proces může trvat celé měsíce až roky. Trpělivost je ovšem velmi důležitá a po nějaké době si budete moci užít nádherné vlasy a snadno připravené účesy, které budou bez problémů držet celý den. Vyzkoušíte tuto metodu také?

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Timesnownews.com