Hluchý otec a jeho dcerka originálním způsobem spojují svět slyšících a neslyšících. Věk holčičky se vám nebude chtít věřit

Než se vůbec naučila své první slovo, byla Madison Lotane schopná svým rodičům sdělit většinu svých přání a potřeb. Je to proto, že Madiin otec Zach je neslyšící a komunikuje pouze prostřednictvím znakového jazyka. Děti jsou úžasné především ve své schopnosti rychle se učit a Madison je toho zdárným příkladem.

Rodiče učí dceru mluvenou řeč i znakový jazyk

Zach a jeho manželka Courtney učí svou dcerku americký znakový jazyk už od narození. Umí již více než 20 slov a snadno si osvojuje jak mluvenou angličtinu, tak i znakovou. Zach absolutně zbožňuje sdílet svůj jazyk se svou dcerou i se světem, otevírat druhým lidem cestu ke světu neslyšících.

Rodina šíří lásku ke znakovému jazyku

Rodina Lotaneových od té doby našla způsob, jak šířit svou lásku ke znakovému jazyku a jeho rozmanitost k mnohem širšímu publiku. Sdílejí videa ze svého každodenního života, včetně toho, že učí Madi nejen znakovat, ale také mluvit. Jejich rodinný profil na sociálních sítích je velice aktivní a těší se vysokému zájmu. „Náš účet na sociálních sítích skutečně inspiroval velkou spoustu lidí, aby se začali učit znakový jazyk. Navštěvují kurzy na střední nebo vysoké škole, také poskytují zdroje a podporu slyšícím rodičům, kteří mají neslyšící děti.” Jejich videa, jak Madi objevuje svět kolem sebe, povzbuzují ostatní ze slyšícího i neslyšícího světa nebo s částečnou ztrátou sluchu. Lidé milují sledovat, jak bezproblémové může být spojit tyto dva světy. „Můj sen a naděje pro Madison je, že bude schopná být úspěšná v čemkoli, co by v životě chtěla děla. Že my, její rodiče, máme možnost jí předat všechny nástroje, které ji podpoří v jejím růstu, že bude vystavena rozmanitosti, různým lidem. Bude moci cestovat po světě. Chci, aby se dokázala spojit s různými typy lidí a také přijmout sama sebe,“ přeje si Zach.

@oursignedworld

This girl cracks me up 😂 ##coda ##deafdad ##sign ##signlanguage ##asl ##babytalk ##babysign ##babybabble ##babyasl ##fyp ##cutestbaby ##sillybaby

♬ Cooking – Oleg Kirilkov

Začlenění do komunity

Madison je na dobré cestě ke dvojjazyčnému životu, a to jí není ještě ani rok. Tato rodina nádherným způsobem zvyšuje úroveň přijetí a začlenění komunity neslyšících.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Inspiremore.com