Hladké a krásně lesklé jako od profesionála. Kadeřníci spoléhají na skrytou funkci fénu na vlasy

Moderní modely fénů na vlasy jsou spíše používány kadeřníky než běžnými uživateli. Mají několik speciálních funkcí, což se odráží i na jejich ceně. Ovšem někdy stojí za to zainvestovat do luxusních fénů na vlasy i do domácnosti, nejen do kadeřnictví. Co byste měli na fénech hledat za funkce?

Jeden z nejužitečnějších pomocníků

Není pochyb o tom, že vysoušeč vlasů je opravdu užitečné zařízení, pomocí kterého můžete nejen rychle vlasy vysušit, ale také upravit. Jednou z důležitých funkcí, kterou byste měli na svém fénu hledat, je vzduch přiváděný za studena.

Studený vzduch

Někteří lidé se bojí používat fén na vlasy, protože se domnívají, že horký vzduch je ničí. Vlastně mají pravdu. Proto je dobré před samotným vysoušením použít tepelnou ochranu vlasů, kterou můžete pořídit na internetu, v drogerii nebo speciálním obchodě s kadeřnickými potřebami. Poškození vlasů však můžete předejít používáním vhodné funkce na vašem fénu-studeného vzduchu.

Moderní fény jsou vybaveny speciálním tlačítkem, které pomůže udržet vaše kadeře v dobrém stavu. Jedná se o funkci studeného vysoušení. Odborníci si jsou jistí, že by měla být využívána co nejčastěji. Díky vzduchu přiváděného za studena zajistíte potřebnou ochranu pro vaše vlasy i jejich péči. Vlasy budou vypadat mnohem lépe a budou hladké a lesklé.

Proč je funkce studeného vzduchu nejlepší?

Chladný vzduch je ideální pro sušení vlasů, protože má méně invazivní účinek na strukturu vlasů. Použití této funkce na konci sušení vlasy vyhladí a dodá jim lesk. Usnadňuje i následnou úpravu vlasů.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Samvilla.com