Kde vystudovat MBA v Praze? Přece na vysoké škole!

MBA není vysokoškolský titul a se vzděláváním na vysokých školách nemá nic společného. Tedy kromě toho, že ho na některých českých vysokých školách můžete vystudovat. Jednou z nich je Vysoká škola podnikání a práva, jež umožňuje studium MBA v Praze a Ostravě.

Teoreticky je úplně jedno, kde budete MBA studovat, prakticky však ne. Sice jsou instituce, které vám umožňují absolvovat celé studium kompletně online, ale výuku naživo nic nenahradí. V rámci MBA studia tedy většinou musíte osobně navštívit několik celodenních lekcí, typicky v sobotu či v neděli. A bude se vám chtít někam dojíždět? Jestli to máte blízko do hlavního města, nehledejte nic jiného než studium MBA v Praze.

Čeká vás deset výukových dnů

Pokud se rozhodnete vystudovat program MBA tak, jak ho nabízí vysoká škola Praha zaměřená na podnikání a právo, čeká vás celkem deset sobot či neděl nabitých osobní výukou. Potkáte se s lektory z praxe a určitě se seznámíte i se zajímavými spolužáky. Každý den je věnován jednomu tématu, ten poslední je zaměřený na vaši specializaci, již jste si zvolili.

Zbytek musíte zvládnout doma

MBA Praha nefunguje tak, že byste si odseděli 10 dnů a automaticky získali titul. Po celou dobu je nutná také domácí práce a studium. Můžete si ho přizpůsobit, rozložit si délku studia podle svých potřeb. VŠPP bere ohled na vaše osobní závazky i vysoké pracovní nasazení, nabízí studium do délky 1 roku.

Plnění úkolů a studování spousty informací se však nevyhnete. Vysoká škola podnikání a práva nedává tituly zadarmo. Musíte dokázat, zda jste se něco naučili.

Oproti jiným institucím je totiž studium MBA na VŠPP opravdu kvalitní a má vysokou úroveň. Chcete-li pouze získat titul, běžte raději jinam. Jestli je vaším cílem vzdělávat se a posunout se v kariéře, už nemusíte dál hledat, kam se zapíšete ke studiu.