Využijte i poslední zbytky kosmetiky. Dosluhující líčidla mohou ještě skvěle posloužit

Vyschlé oční linky a řasenka, prázdná rtěnka, nerovnoměrný pudr – to jsou věci, které nechce ve své kosmetické tašce najít žádná žena. Líčení může být velice drahé a byla by škoda vyhodit jej do koše, když má v sobě ještě nějaké zbytky, které by se daly použít.

Prázdná rtěnka

Vezměte párátko a vydlabejte poslední zbytky rtěnky. Vložte je do misky a smíchejte ve stejném poměru s kokosovým olejem. Vytvořte hladkou směs. Nyní můžete pomocí štětečku nanést na rty. Barva rtěnky zůstane a navíc budou vaše rty díky kokosovému oleji krásně hladké.

Nerovnoměrný pudr

I když se snažíte být jakkoli opatrní při nanášení pudru, nějakým záhadným způsobem se střed ihned vyčerpá a okraje zůstanou. Abyste se ujistili, že dosáhnete rovnoměrného povrchu, rozdrťte zbývající prášek a smíchejte s třecím alkoholem, dokud se nevytvoří krémová hmota. Dejte směsi čas na zaschnutí a ztuhnutí. Pudr bude jako nový.

Prázdná lahvička od make-upu

Tekuté produkty v líčení zpravidla patří mezi ty nejdražší. Proto je o to víc nepříjemné, když začnou docházet. Ale stačí vzít brčko a nůžky, abyste si snadno vytvořili vlastní škrabku na make-up.

Suché oční linky

Otevřete víčko, vytáhněte z pera aplikátor očních linek a obraťte vzhůru nohama. Vraťte zpět do pera a použijte jako nové.

Obrázky: Pixabay