Vychytávky ke stanování. Usnadní rozdělávání ohně i večerní osvětlení

Stanování je jednou z nejoblíbenějších činností léta. Strávit víkend v přírodě, vyčistit si hlavu a relaxovat. Ať už jste v rámci kempování nováčky nebo ostřílenými trampy, máme pro vás několik vychytávek, které posunou stanování na zcela novou úroveň.

Sirky odolné proti větru

Připravte si sirky, vlasec, horký vosk a papírový ručník. Kouskem vlasce připevněte 3 sirky k sobě. Zasuňte konec vlasce mezi ně a zajistěte. Ponořte spodní část svázaných zápalek do horkého vosku a zabalte do papírové utěrky. Opět ovažte vlascem a ponořte do horkého vosku. Jakmile zaschne, umístěte zpět do krabičky.

Osvětlení

Když se po táboráku vracíte zpět do stanu, je potřeba malého osvětlení, abyste věděli, jak si ustlat. Je tedy užitečné pořídit si něco většího, co nemusíte držet v ruce jako baterku. Kupte si čelovku a prázdný bílý kanystr. Připevněte čelovku ke kanystru tak, aby světlo směřovalo k nádobě. Jakmile rozsvítíte, kanystr se celý rozzáří. Snadné, že?

Držák na toaletní papír

I těm největším milovníkům přírody občas chybí koupelna a některé další věci, které jejich pobyt v divočině zjemní. Jednou z takových věcí je i obyčejný toaletní papír. Budete potřebovat kulatou plastovou nádobu s víčkem, toaletní papír a řezací nůž. Ve víku vyřízněte otvor, vložte dovnitř celý toaletní papír a jemně prostrčte jeho konec otvorem.

Past na hmyz

Během stanování vždy můžete očekávat některé nezvané hosty v podobě nepříjemného hmyzu. Chcete-li se jich zbavit a v klidu se vyspat bez útoků komárů, vytvořte si tuto geniální nástrahu. K její výrobě budete potřebovat plastovou láhev, řezací nůž, lžíci hnědého cukru, lžíci droždí a šálek vody. Odřízněte horní část láhve a do spodního dílu rozmíchejte vodu, hnědý cukr a droždí. Horní díl obraťte vzhůru nohama a vložte do spodní části. Nechte past v blízkosti stanu.

Obrázky: Pixabay