Tipy pro milovníky koček. Vyrobte jim jednoduché hračky a zabaví se na celé hodiny

Jelikož milovníci zvířat vždy hledají způsob, jak potěšit svého mazlíčka, máme pro vás originální nápady pro výrobu hraček, které vašeho čtyřnohého přítele zabaví na celé hodiny. Sami uvidíte, jak pozitivní výsledky vaše snaha přinese.

Kočičí jeskyně

Připravte si krabici, staré tričko a plyš. Výroba je tak jednoduchá, až si říkáme, proč nás to nenapadlo dříve. Prostě přetáhněte staré tričko přes krabici a ujistěte se, že otvor pro hlavu je umístěn u otevřené strany krabice. Vzadu uvažte z trička uzel a složte rukávy dovnitř. Do “jeskyně” vložte příjemnou plyšovou tkaninu, aby se vaše kočička mohla hezky uvelebit ve svém novém úkrytu.

Kočičí škrabadlo/prolézačka

K výrobě už trochu složitějšího projektu si připravte malou dřevěnou stoličku, lano, kladivo, hřebíky, koberec, nůžky, lepidlo na dřevo, kočičí pelíšek a hračku a plyšovou látku. Nejdříve omotejte lano kolem nohou stoličky a zajistěte hřebíky. Odřízněte kus koberce a přilepte k prvnímu “schodu” stoličky, respektive máte-li mezi nohama židle kus dřeva, na něj by měl přijít koberec. Na sedací část umístěte útulný kočičí pelíšek. Ze stran pak zavěste kočičí hračku. Vystřihněte větší část plyše a vyrobte v každém rohu díru, abyste jimi mohli prostrčit nohy od stoličky. Připevněte, aby plyš nesjížděl dolů. Nyní jste vyrobili houpací síť.

Hrací krabička

Snad nejjednodušší způsob, jak svou kočku zabavit. Stačí plastová nádoba s víkem nebo krabice. Vyřízněte do víka 3 kolečka a naplňte hračkami a pamlsky. Díky tomu se bude váš chlupatý přítel bavit celé hodiny. Ujistěte se, že vyříznuté otvory nemají ostré hrany. Popřípadě zjemněte, aby si zvíře neublížilo.

Obrázky: Pixabay