Kokosový ořech na několik způsobů. Vyrobte si přírodní šampón i originální nádobí

Už jsme se naučili, že spousta potravin neslouží pouze k jídlu, ale i k výrobě kosmetiky, čištění, úklidu nebo dekoraci. A dneska tady máme další skvělý tip, jak využít jednu z populárních potravin – kokosový ořech. Existuje tolik užitečných věcí, jaké s kokosovým ořechem můžete dělat. Vybrali jsme pro nás ty nejlepší a zároveň nejjednodušší.

Organický kokosový šampón

Vyvrtejte do kokosového ořechu díru a nechte vytéct vodu. Do středu ořechu klepněte kladivem, aby se rozlomil na dvě poloviny. Poté vyloupněte veškerou bílou část a nakrájejte ji na malé kousky. Rozmixujte s trochou vody, naneste na kus tenké látky a vymačkejte. Do zbylé hmoty přidejte asi 90 g tekutého mýdla (přírodního) a lžíci medu. Pečlivě promíchejte. Přírodní kokosový šampón je hotov.

Kokosová miska

Velice jednoduchý návod, jak si vyrobit originální nádobí do kuchyně. Opět proveďte první kroky k vypuštění kokosové vody a rozlomení ořechu na dvě poloviny. Snažte se, aby byly obě části stejnoměrné. Odstraňte všechen bílý kokos nožem a vyhlaďte skořápku pomocí brusného papíru. Jakmile budete mít pocit, že je vnitřek dostatečně hladký, potřete jej lakem na nehty dle vlastního výběru. Naneste trochu oleje z vlašských ořechů na hadřík a rozetřete jej na vnější stranu misky, aby byl povrch pěkně lesklý.

Kokosová svíčka

Rozlomte svíčku na dvě poloviny a vyjměte knot. Opět vypusťte vodu z kokosu, rozdělte na dvě části a vyhlaďte brusným papírem. Připevněte knot k obyčejné tužce a umístěte do středu jedné půlky kokosové skořápky. Zbytek svíčky rozdrťte na malé kousky a vložte do hliníkové plechovky, kterou pak umístěte do nádoby s horkou vodou. Přidejte do plechovky několik kapek levandulového oleje a počkejte, až se vosk roztaví. Jakmile se tak stane, nalijte směs do kokosové skořápky a ujistěte se, že knot je zcela zakrytý. Poté, co vosk ztuhne máte k dispozici originální kokosovou svíčku.

Obrázky: Pixabay