Kdy obyčejná bolest břicha už není legrace. Zde jsou příznaky, které naznačují vážnější potíže

Ať už jste právě snědli nezdravou porci mexického jídla nebo jste si dali k obědu porci masa pochybné čerstvosti a zažíváte nepříjemnou bolest břicha, je to zcela normální. Všichni to známe a především v takových případech dokážeme určit důvod bolesti, která zpravidla za několik dní nebo pár hodin odezní. Ovšem existuje také bolest břicha doprovázená určitými příznaky, které by mohly naznačovat mnohem závažnější problémy a v takovou chvíli byste rozhodně neměli váhat nad návštěvou svého lékaře. 

Pálení žáhy

Pokud po jídle pravidelně pociťujete pálení žáhy, můžete být obětí refluxní choroby jícnu, ke které dochází v okamžiku, kdy žaludeční kyselina teče zpět do jícnu a dráždí jej.

Krev ve stolici

Jak už se říká, naše stolice je obrazem toho, co se děje uvnitř našich střev. Tmavá, téměř černá krev by mohla značit vznik potenciálních vředů, zatímco jasně červená krev by mohla poukazovat na možné hemoroidy. Podstatné ale je, že krev ve stolici není nikdy v pořádku.

Zácpa

Zácpa je jedním z nejčastějších příznaků hypotyreózy aneb nedostatečné produkce hormonu štítné žlázy. 

Průjem

Syndrom dráždivého tračníku, který se vyznačuje průjmem a bolestmi břicha, může způsobit uvolnění přebytečné tekutiny do gastrointestinálního traktu během trávení. 

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud se vám tyto informace zdály užitečné, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com