Když játra neplní své povinnosti. Díky jasným signálům poznáte, že je jejich funkce narušena

Játra jsou jedním z nejdůležitějších lidských orgánů a mají spoustu povinností vůči našemu organismu. Jednou z nich je produkce krevních bílkovin. Jsou odpovědné za normální funkci imunitního systému a také přenos kyslíku. Proto je dobré pozorovat jakékoli výkyvy v jejich činnosti, protože věřte nebo ne, i když necítíte, že je máte, dost se nadřou, abychom byli naprosto zdraví.

Funkce jater

Játra ukládají přebytečné živiny a vracejí většinu z nich do krevního řečiště. Produkce žluči je také součástí jejich povinností, jedná se o látku absorbující jídlo. Játra jsou jedinečným orgánem, který naše tělo zbavuje škodlivých látek, jako jsou například alkoholické nápoje a omamné látky, stará se o ukládání cukru v těle ve formě glykogenu, rozkládá nasycené tuky a produkuje cholesterol. Jak vidíte, jejich funkce je v našem životě nezbytná, což nás zavazuje k tomu, abychom jim veškerou práci oplatili a dobře se o ně starali. K tomu potřebujeme znát několik signálů, jež se snaží nás informovat o jejich špatném stavu. A ty jsou následující.

Pokožka

Je nutné věnovat pozornost přítomnosti krevních cév, stejně jako svědění a akné na pokožce. Pokud se u vás vyskytnou veškeré tyto problémy, pak se jedná o prvotní příznaky poruchy funkce jater.

Oči

Oči zdravého člověka se vyznačují křišťálově čistou a jasnou barvou. Zarudlé, oteklé oči naznačují, že játra nevykonávají svou práci dobře a volají o pomoc.

Tělesná hmotnost

Naše tělesná hmotnost se může bezdůvodně navýšit. Přírůstek na váze lze vysvětlit špatnou stravou, nedostatkem pohybu, obecně nezdravým životním stylem, ale abnormální metabolismus je považován za klíčového viníka nabírání přebytečných kil. A metabolické problémy přímo souvisejí s nezdravými játry.

Bledá stolice

Pokud máte nezvykle světlou stolici, má váš systém žlučovodů více problémů s odtokem. To je způsobeno poruchou funkce jater, které produkují nedostatečné množství žluči, jež je zodpovědná za hnědý odstín stolice.

Další známky poškození jater

Mezi další známky poškození jater patří citlivost na toxiny a alergeny a bolesti v pravé horní části břicha, kde jsou játra umístěna.

Obrázky: Freepik