Když vlasy volají o pomoc. Zbavte se každodenních návyků, které jim ubližují

Sníte-li o krásných, silných vlasech, je třeba zbavit se několika každodenních zvyků, které naši zdravou kštici oslabují. Vlasy jsou jedním z hlavních atributů ženské krásy a je třeba o ně správně pečovat. Pro začátek bude nejlepší péčí to, když jim přestaneme ubližovat, a to lze pouze tehdy, vynecháme-li následující návyky.

Nesprávná gumička

Vlasy v culíku nebo drdolu jsou jistě praktické, ale používání nesprávné gumičky do vlasů je může vážně poranit. Nejlepší volbou je silikonový materiál.

Vysoušení dosucha

Každý ví, že vysoušení je pro vlasy škodlivé, zvláště do úplného sucha. Horký vzduch vlasům ubližuje, činí je křehčími a zbavuje je vlhkosti. Mokrou hlavu je nejlepší nechat přirozeně vysušit a vymačkat přebytečnou vodu ručníkem.

Užívání suchého šampónů

Suchý šampón má sloužit především v krizových situacích, nikoli pro běžné užívání. Produkt nečistí vlasy ani pokožku hlavy, pouze absorbuje mastnotu, aby vlasy jen vypadaly čisté. Kromě toho mají suché šampóny špatný vliv na pokožku hlavy, výsledkem pak budou ucpané folikuly a silné vypadávání vlasů.

Nesprávné česání

Prvním krokem je výběr hřebenu a jeho pravidelná výměna. Při česání se snažte vyhnout náhlým pohybům a vlasy netahejte. Pokud jsou příliš zacuchané, použijte speciální sprej pro snazší česání.

Pevné účesy

Pevně stažený cop, drdol, culík nebo několik malých copánků u hlavy vedou k silnému napětí a vypadávání vlasů. Čím volnější účes je, tím menší poškození vlasům hrozí.

Časté užívání žehličky a kulmy

Ženy, které se snaží o narovnávání nebo zvlnění svých vlasů, dělají jednu častou chybu – snaží se být příliš rychlé. Není třeba dosáhnout kýženého výsledku silou, stačí jemně a snadno vlnit nebo rovnat své vlasy tak, aby se příliš nepřehřívaly. Před použitím nezapomeňte použít produkty chránící vlasy před horkem.

Chybí ochrana před sluncem

Jsme zvyklí chránit svou pokožku před slunečními paprsky, zkusme to samé dělat i pro naše vlasy. Používejte spreje, šampóny a kondicionéry s ochranným faktorem speciálně určené pro používání v létě.

Obrázky: Freepik