Kinetóza: Nemoc z pohybu může pěkně zkazit radost z cestování. Jak pomohou homeopatika?

Nic nezkazí cestu na vysněnou dovolenou více než nevolnost, závratě a zvracení. Ovšem spoustu lidí trápí kinetóza neboli nemoc z pohybu. Klasické léky mají často vedlejší účinky, po kterých se cítíme ještě hůř, takže co dělat, abychom cestu tam a zpět přežili ve zdraví? Některé homeopatické přípravky mohou příznaky zmírnit.

Kinetóza neboli nemoc z pohybu

Cestování autem, autobusem, letadlem nebo lodí může být pro některé jedince skutečným utrpením. Je pravda, že kinetóza je z lékařského hlediska neškodná, může ale pěkně zkazit radost z cestování. Účinné látky ze skupiny antihistaminik pomáhají rychle, ale často se u nich vyskytují vedlejší účinky, především silná únava. Převážně těhotné ženy a děti by je neměly užívat bez lékařského doporučení. Homeopatie může příznaky zmírnit.

 

Cocculus Indicus

Jedná se o plod malého stromu Chebule korkové původem z Indie nebo Cejlonu. Používá se především při obtížích, kdy jedinec trpí sklony k omdlévání, cítí se slabý, je přecitlivělý na zvuky a špatně snáší pohyb v jakémkoli dopravním prostředku. Jako homeopatický přípravek proti nevolnosti jej doporučují alternativní lékaři hlavně jako prevenci několik hodin před cestou.

Petroleum D12

Pokud trpíte silnou nevolností, v ústech se vám tvoří velké množství slin a stále máte chuť k jídlu, stojí za to vyzkoušet další homeopatikum Petroleum D12. Doporučuje se, je-li kinetóza primárně spojena s těžkými závratěmi. Příznaky se u postižených jedinců zlepšují, pokud něco snědí. Jako prevence by měl být užíván také několik hodin před cestou stejně jako Cocculus Indicus.

Kdy kontaktovat lékaře

Samotná kinetóza se obvykle rychle zlepšuje, jakmile máte opět pevnou půdu pod nohama. Pokud ale příznaky neustupují, je důležité kontaktovat svého lékaře. Protože nevolnost a zvracení může mít spoustu jiných důvodů. Stejně tak se poraďte s odborníkem, rozhodnete-li se pro užívání homeopatik.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Wunderweib.de