Kázání, při kterém běhá mráz po zádech. Kněz pronesl slova, která by děti v kostele neměly nikdy slyšet

Polský farář pronesl kázání, ze kterého přítomným věřícím přeběhl mráz po zádech. Uvedl témata, která by neměl při svém projevu v kostele zmiňovat s ohledem na přítomné děti. O čem byla řeč? O sebevraždách a Satanovi. Nutno podotknout, že mše byla určena dětem, rodičům a učitelům mateřských škol.

Šokující kázání

Místní školka pořádá každoročně mši v kostele svatého Jana Pavla II. pro děti, rodiče, učitele a zaměstnance mateřských škol. Tentokrát však nešlo vše podle plánu. Do kostela dorazili učitelé, děti i jejich rodiče. Všichni byli přesvědčeni, že kázání bude určeno těm nejmenším, ale kněz měl evidentně zcela jiný plán. Padla slova o sebevraždách, žiletkách, provazech a Satanovi.

„To, co se stalo, je skandál. Absolutně jsme netušili, že mše bude probíhat tímto způsobem. Kněz nás ujistil, že kázání bude uzpůsobeno malým dětem přítomným v kostele,“ zdůrazňuje Magdalena Bielak, ředitelka mateřské školy v Lublinu. Jak uvedla zástupkyně ředitelky, záležitost nezůstane bez vysvětlení.

Mráz přeběhl po zádech i dospělým

„Byla jsem na této mši se svou 6letou dcerou. To, co jsem slyšela, mě šokovalo. Bylo to strašné. Kněz mluvil o sebevraždách. O tom, že se tito lidé věší mimo jiné ve sklepích a na půdách, tedy na místech, která nebyla vysvěcena,“ stěžovala si rozhořčená maminka.

Kněz se omluvil

Deník Dziennik Wschodni, kde byl příběh publikován, oznámil, že farář kostela v Lublinu, který vedl mši spolu s dalšími kněžími, se za tento incident omluvil společně s ostatními, jež se na kázání podíleli. „To, že budou na mši přítomné i děti, jsem zjistil těsně před jejím začátkem. Je mi to velmi líto, ale nevěděl jsem, že v kostele budou děti,“ vysvětlil farář.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dziennikwschodni.pl