Dívka přinesla z církevní školy neobvyklé zadání domácího úkolu. Rodiče byli zděšeni a okamžitě kontaktovali policii

Rodiče nevěřili svým očím, když zjistili, jaký domácí úkol dostala jejich teprve 8letá dcera. Okamžitě popadli telefon a zavolali do školy a na policii. Dítě se mělo nechat vyfotit, jak dělá své domácí úkoly. Ve vaně. Učitel rodiče ujistil, že se jednalo o nevinný vtip, ale ustaraní rodiče se rozhodli podniknout kroky, aby se celá věc prošetřila.

Šokující příběh obletěl internet

Misty a Christopher Dunhamovi jsou rodiči teprve 8leté dcery McKenzie. Když se dítě vrátilo domů s neobvyklým domácím úkolem, maminka i tatínek nemohli lhostejně zavřít oči. Dítě se mělo vyfotit u psaní domácích úkolů. Na tom by nemuselo být nic tak zvláštní, přestože je to neobvyklé, ale co bylo znepokojující, že dívka u toho měla sedět ve vaně. Proč? „To přece není místo, kde by se mělo dítě fotit a nosit takový snímek do školy,“ řekla Misty ustaraně.

Rodiče se rozhodli situaci řešit se školou

Matka poslala učitelovi zprávu, kde se dotazuje, odkud přišel nápad na takový domácí úkol? Vysvětlení ji však neuspokojilo. Údajně dítě nemuselo být nahé, mohlo se vyfotit klidně ve školní uniformě nebo v pyžamu. „Nebyla jsem přesvědčená, že je něco takového v pořádku,“ zdůraznila maminka.

Případ rodiče oznámili administrativě školy a také úřadu šerifa. Úkol měl být použit v mnoha vzdělávacích institucích a zřejmě to nikdy nikomu nevadilo. Školské úřady uvedly, že zásah dívčiných rodičů byl jediným případem, kdy byly vzneseny nějaké námitky proti tomuto úkolu.

Škola dívku vyloučila

Brzy po zásahu rodičů byla 8letá dívka vyloučena ze školy. „Volali nám ze školy. Řekli, že máme McKenzie ze zařízení odhlásit. Když jsme odmítli, škola uvedla, že se o to postará sama administrativně,“ stěžuje si matka. Vedení školy se k věci nevyjádřilo.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mirror.co.uk