Kokosová voda – tekutina s vysokými přínosy pro zdraví, pleť a dokonce i hubnutí

Je známo, že kokosová voda nepatří mezi jednu z nejchutnějších věcí, ale můžete si být jistí jejím výjimečným přínosem pro zdraví a detoxikaci organismu. Posiluje imunitní systém, eliminuje bakterie a mikroby, které mohou způsobit infekci v močovém traktu, bojuje proti onemocnění dásní a je dokonce efektivní při léčbě břišního tyfusu.

Kokosová voda představuje zdroj energie, který nejvíce ocení osoby trpící chronickou únavou. Jedná se také o přírodní diuretikum, jenž odstraňuje škodlivé látky z ledvin, močového traktu a močového měchýře, zároveň čistí ledviny od ledvinových kamenů a možných infekcí.

Tekutina obsahuje vysoký obsah vlákniny, zmírňuje pálení žáhy a jelikož nemá téměř žádný tuk, můžete ji konzumovat neomezeně. Dodává pocit sytosti, který tak snižuje chuť k jídlu a my jíme méně potravin, což znamená, že vám bude dobrým parťákem při hubnutí.

Přidat ji můžete také k olivovému oleji, abyste odstranili střevní parazity. Někteří lékaři ji dokonce doporučují těhotným ženám, aby zmírnili jejich nepohodlí. Šálek každé ráno má také pozitivní vliv na hypertenzi.

Kokosovou vodu nemusíte užívat pouze vnitřně, ale lze ji aplikovat také na pokožku. Snižuje následky akné a eliminuje prvky mastné pleti. Vaše pokožka tak bude zdravá a zářivá. Příznivě působí dokonce i na kocovinu. Konzumací kokosové vody se vyhnete nepříjemným bolestem hlavy a současně dodáte vašemu tělu ztracenou hydrataci.

Věděli jste o účincích kokosové vody? Chutná vám? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a nezapomeňte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: feelhealthylife.com