Zlepšete si náladu a soustředěnost pouhým zdřímnutím aneb Přínosy krátkého spánku během dne na lidský organismus

Většina zvířat spí ve vícefázovém cyklu, což znamená spoustu krátkých spánkových intervalů v průběhu 24 hodin. Lidé patří mezi málo živočichů na zemi, kteří zpravidla spí jen v noci.

Nicméně, pokud máte příležitost si během dne trochu zdřímnout, může to dramaticky zlepšit některé aspekty života.

Zlepšení nálady po zbytek dne

Během spánku se ve velkém množstí uvolňují hormony štěstí – serotonin a neurotransmiter, díky nimž se bude cítit uvolněně a příjemně a zvyší se vaše schopnosti příjímat informace.

Zvyšuje soutředěnost

Oddělení dne krátkým zdřímnutím může výrazně zvýšit soutředěnost.  Dvaceti minutový spánek vám poskytne minimálně stejnou vzpruhu jako požití 200 mg kofeinu.

Zlepšení paměti a smyslů

Pamět pracujího člověka vyžaduje velkou pozornost a je mnohem efektivnější, pokud je dostatečně odpočinutá. Pravidelný spánek behěm dne pomáhá s udržováním dlouhodobé paměti.

Rychlé zdřímnutí během dne vám také může pomoct zlepšit čich, chuť, zrak a sluch. Umožnění tělu spát během dne zvyšuje smyslové vnímání téměř jako celonoční spánek.

V mnoha případech mají lidé s nedostkem spánku vysokou hladiku kortizolu – hormon stresu. Vyšší hladina kortizolu může mít negativní dopad na imunitní systém a snížení hladiny dalších potřebných hormonů v těle. Spánek umožňuje tělu uvolňovat růstové hormony, které deaktivují kortizol, a tím snižují úroveň fyzického stresu na vašem těle.

Jak to máte se spánek během dne vy? Dejte nám vedět do komentářů.

zdroj: feelhealthylife.com