Konzumace vajec ANO nebo NE? Dvě denně jsou ideálním množstvím, jak podpořit své zdraví i krásu

Všem z nás je dobře známo, že velká konzumace vajec má neblahý vliv na náš cholesterol, ovšem pokud dodržíme pravidlo „všeho s mírou“ a denně sníme 2 vejce, zvýšení hladiny dobrého cholesterolu sníží hladinu špatného cholesterolu. A nejen to, níže se můžete dočíst o dalších důvodech, proč je pro naše zdraví prospěšné jíst 2 vejce za den.

Zdravá pokožka a vlasy

Vejce obsahují biotin a vitamín B12, díky kterým jsou vlasy lesklejší a pleť hladší. Bílkovina ve vejcích zvyšuje energii a podporuje správné funkce orgánů v těle.

Podpora hubnutí

Vejce v sobě nosí živiny a vitamíny, které vám mohou skutečně pomoci během procesu hubnutí. Mají málo kalorií, a proto pomáhají shodit přebytečná kila.

Silné svaly

Věděli jste, že množství bílkovin ve dvou středně velkých vejcích se rovná jedné porci masa? Denní konzumace vajec může pomoci při budování silnějších svalů.

Lepší zrak

Vejce obsahují silné karotenoidy, které jsou bohaté na antioxidanty, jež podporují funkci oční sítnice. Dvě vejce denně snižují riziko vzniku šedého zákalu.

Lepší funkce mozku

Cholin je sloučenina užitečná pro správnou funkci mozku a vejce jsou jeho skvělým zdrojem. Jejich konzumací můžete zabránit ztrátě paměti.

Samozřejmě, jakákoliv razantní změna v jídelníčku, na kterou není vaše tělo zvyklé, by měla být konzultována s naším lékařem, než se do ní pustíme.

Jaké množství vajec dokážete sníst vy? Podělte se s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svým přáteli a rodinou.

Zdroj: mindwaft.com