Korela baví svým vystoupením v netradičním kostýmku. Na jevišti by jistě zářila se stejnou elegancí jako doma v obýváku

Tato krásná korela se ráda krášlí listem salátu, který pyšně nosí na hlavě. Kromě toho umí nádherně zazpívat píseň Lost Woods převzatou z Ocarina of Time: The Legend of Zelda Crumpet. Korela ukazuje, že není jen nadanou zpěvačkou, ale má také skvělý smysl pro styl.

Korelí vystoupení

Schopnost mnoha korel napodobovat zvuky je pravděpodobně jejich nejzajímavější vlastností. Mnoho druhů dokáže do jisté míry napodobovat slova a melodie a některé korely mají neuvěřitelné hlasivky, kterými dokážou imitovat celou řadu melodií a zvuků.

Oblíbení mazlíčci

Korela jednoznačně patří mezi nejoblíbenější americké mazlíčky – a to hned ze tří důvodů: je mazlivá, společenská a zábavná. Korely jsou také velmi nadaní pěvci, zejména pak samečci na své líbivé serenády lákají samičky k páření. Korely jsou krásní, energičtí ptáci, kteří vám budou dělat skvělou společnost. Jsou také velmi zvědaví a rádi experimentují s novými předměty, komunikují s ostatními a napodobují písně a řeč. Korely mají velmi velký hlasový rozsah, ale umí také komunikovat?

Naučíte svou korelu mluvit?

Odpověď zní ano, dokážou napodobovat zvuky, ale jak dobře to dělají a zda se to vaše korela vůbec naučí, závisí na řadě faktorů, včetně pohlaví, věku a pravidelnosti tréninku. Korely umí velmi přirozeně napodobit lidskou řeč a pískání. Pokud tedy korelu máte, zkuste s ní trénovat, abyste její schopnosti dále rozvíjeli. Bude to asi chvíli trvat a je pravděpodobné, že ne vždy natrefíte na nadaného imitátora. Obecně jsou také v tomto umění lepší samečci, kteří mají vyvinutější hlasivky. Mohou být ale zase dost tvrdohlaví, a ne vždy spolupracují. Vše tedy závisí na řadě faktorů, ale za pokus rozhodně nic nedáte a možná získáte podobného baviče jako je na videu.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Animalchannel.co