Koronavirus podle vědců nejvíce postihuje jednu krevní skupinu. V Česku je přitom nejběžnější

Mezi lidmi jsou rozdíly, které mohou být mimo jiné podmíněny též konkrétní krevní skupinou. To se projevuje v mnoha ohledech, mezi které patří například i reakce na nákazu koronavirem. Podle aktuálně dostupných dat je navíc možné v poslední době zjistit, kde je daný problém a jací lidé jsou obecně náchylnější ke komplikovanějšímu průběhu onemocnění. Zjistěte, jestli to není právě vaše krevní skupina.

Nebezpečný je virus pro lidi s krevní skupinou A

Toto zjištění pochází od odborníků z Wuchanské univerzity, kteří nyní zjistili, že virus je mnohem nebezpečnější pro osoby, které mají krevní skupinu A. Jde o data v porovnání s jinými krevními skupinami a četností výskytu nejrůznějších komplikací jejich nositelů. Špatné na tomto zjištění je fakt, že právě krevní skupina A je vůbec nejvíce rozšířená. Možná i to je jeden z důvodů, proč se virus tak rychle a úspěšné šíří. 

Vyšší frekvence nákazy

Výzkum samozřejmě říká, že nakazit se koronavirem můžete bez ohledu na krevní skupinu. Rozdíl však může spočívat v průběhu, kdy lidé s krevního skupinou A mají komplikovanější symptomy. Samozřejmě ani to však nemusí být pravidlem, protože kromě krevní skupiny záleží také na síle imunitního systému. Pokud je dostatečně silný a dobře funguje, může si s nákazou poradit i bez závažnějších komplikací.

U starších lidí se špatnou imunitou v kombinaci právě s krevní skupinou A můžeme očekávat často až nepříjemné komplikace a případné zhoršení zdravotního stavu. Poselství je v tomto případě naprosto jasné a přináší sdělení, že je důležité vyvarovat se případného rizika nákazy a důsledně dbát na zavedená hygienická opatření. Myslete na to, že tím chráníte především své vlastní zdraví.

Úvodní obrázek: Pixabay, Zdroj: Hematology.org