Kousaví hosté bez pozvánky. Předměty, kterými můžete do vaší domácnosti přenést štěnice

Štěnice můžete najít všude. Vůbec nezáleží na tom, zdali jste v pětihvězdičkovém hotelu nebo doma, kde gruntujete každý den. Dostat do vaší domácnosti nežádoucí hosty je totiž jednodušší, než byste čekali. Ovšem zbavit se jich už je o něco obtížnější. Proto je nejdůležitější prevence. Přečtěte si, jakou cestou se mohou do vašeho domu dostat štěnice a snažte se jí vyvarovat.

Kufr/ Baťoh

Možná se vracíte z dovolené s více než jen suvenýry. Štěnice domácí často cestují v zavazadlech a zamořují domácnosti, jakmile se jejich majitelé vrátí z dlouhé cesty. Abyste tomu zabránili – jakmile dorazíte do hotelu, snažte se otevírat kufr co nejdál od čalouněného nábytku, než se zabydlíte, zkontrolujte celý pokoj, hlavně postel. Poté, co se vrátíte domů, nechte zavazadlo alespoň 15 minut větrat a sušit.

Oblečení

Chápeme, že jakmile si koupíte nový módní kousek, nejraději byste si jej ihned oblékli, ale nikdy ho nedávejte do skříně a nenoste, dokud jej nevyperete a nezkontrolujete. Máte-li sušičku, použijte i ji, abyste štěnice zabili.

Nábytek

Každý čalouněný nábytek může skrývat ošklivá překvapení, zvláště kupujete-li použité zboží. Promluvte si nejdříve s odborníkem, aby provedl inspekci, která vám poskytne klid.

Kabelka

Abyste se ujistili, že do své domácnosti nezvete štěnice, kontrolujte si kabelku i peněženku.

Vycpaná zvířata

Vycpaná zvířata mohou vypadat roztomile, ale také mohou skrývat štěnice, protože zvířecí srst jim poskytuje skvělé útočiště. Podrobte vycpaná zvířata horku a vysušení, jakmile je domů přinesete.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Bestlifeonline.com