Královská etiketa. Proč princ George může nosit kalhoty a jeho bratr Louis pouze šortky

Britská královská rodina pravidelně plní stránky světových médií, a v mnohém tak konkuruje celebritám ze světa filmu či hudby. K nejoblíbenějším členům britské královské rodiny patří zejména princ William se svou manželkou Catherine a dětmi Georgem, Charlotte a Louisem. Když už je řeč o dětech, všimli jste si, že zatímco princ George má na oficiálních fotografiích kalhoty, princ Louis nikoli?

Stará anglická tradice

Pokud ano, věřte, že důvodem je stará královská tradice, která souvisí s věkem princů. Již od středověku jsou šortky nezbytným oděvem pro všechny pro britské chlapce pocházející ze šlechtické vrstvy a samozřejmě také z královské rodiny. Šortky tyto chlapce vždy odlišovaly od nižší vrstvy, jejíž příslušníci nosili od mala kalhoty. I v zimě by tak tito chlapci měli nosit šortky jako druh určité značky své společenské třídy. V chladnějších dnech jsou šortky obvykle kombinovány s vysokými ponožkami. Obecným pravidlem je, že chlapci by šortky měli nosit do svých osmi let, neboť do té doby údajně kalhoty nemohou nosit s patřičnou elegancí. Podle anglické etikety jsou kalhoty vyhrazeny pouze starším chlapcům a mužům, zatímco kraťasy jsou společenským znakem pro malé chlapce. Tato tradice je v britské královské rodině striktně dodržována a můžeme ji vidět také na fotografiích zachycujících dětství princů Williama a Harryho.

Výjimka potvrzující pravidlo

Princovi Georgovi je nyní sedm let, dá se tedy říci, že tuto tradici trochu urychlil, neboť na několika posledních společenských akcích se již objevil v kalhotách. Princ Louis, kterému je pouze dva a půl roku, si na kalhoty musí ještě několik let počkat. Zajímavostí a velmi nečekanou situací bylo to, že princ George byl poprvé na veřejnosti viděn v kalhotách již ve věku čtyř let. Stalo se tak na svatbě jeho strýčka prince Harryho s Meghan Markleovou. Důvodem bylo to, že byl oblečen do uniformy, stejné jako měl na sobě jeho otec princ William.

Obrázky: Kensingtonroyal