Kvalitu spánku můžete ovlivnit nastavením termostatu na optimální teplotu

Mnoho lidí v současné chvíli prožívá neklidné noci, ať už z důvodu nočních můr, úzkosti nebo přerušení každodenní rutiny. I když se nyní mnoho věcí vymyká vaší kontrole, jak se ukázalo, existuje i několik faktorů, které lze regulovat, aby váš spánek byl opět to, co býval – kvalitní a klidný. Například teplota v místnosti, kde spíte. Optimální nastavení termostatu dokáže podpořit zdravý spánek a příjemné snění.

Proč teplota ovlivňuje spánek

Spánek a teplota jsou spojeny s vnitřními hodinami lidského těla a cirkadiánním rytmem. Tělesná teplota se snižuje během noční fáze spánku a zvyšuje se při fázi bdění.

Jaká je ideální teplota pro spánek

Snížení teploty ve vaší ložnici několik hodin před tím, než ulehnete do postele, může zahájit proces ochlazení vašeho těla a připravit jej na spánek. Termostat byste si měli nastavit na optimálních 18 stupňů a zvážit použití matrace, polštářů nebo prostěradel s technologií chlazení.

Další způsoby, jak zlepšit svůj spánek

Nastavení optimální teploty v ložnici není jediná cesta, jak přidat svému spánku na kvalitě. Podpořit jej můžete i následujícími způsoby:

  • Konzumace většího množství hořčíku
  • Alespoň 30minutové cvičení během dne
  • Pozor na kofein a alkohol před spaním

Obrázky: Pixabay