Než odešel na věčnost, stihl si vzít lásku svého života. Svatba, kde nezůstalo jediné oko suché

Svatební den pro většinu lidí znamená začátek společně stráveného radostného života. Ale pro jeden novozélandský pár byla realita úplně jiná. Maia Falwasser se provdala za svého dvaadvacetiletého ženicha Navara Herberta jen den předtím, než mladík zemřel po krátkém boji s rakovinou.

Láska až za hrob

Navarovi byl nádor na mozku diagnostikován před pouhými dvěma měsíci, ale postup nemoci byl natolik rychlý a dramatický, že pro něj nebyla dostupná žádná léčba a za pár týdnů se jeho stav zhoršil natolik, že bylo jasné, že mu zbývá jen pár dní života. Jediná malá útěcha byla to, že se mu podařilo vzít si svou životní lásku Maiu dříve, než odešel na věčnost.

Svatba, kde nezůstalo jediné oko suché

Na internetu bylo zveřejněno video z jejich velkého společného dne. Ukazuje, jak jsou Navar a Maia oblečeni a připraveni na obřad. Když Maia přišla uličkou a oba si vyměnili své sliby, byl to natolik dojemný moment, že stěží kdo mohl zadržet slzy. Jejich láska byla natolik pevná, že se rozhodli ztvrdit ji, i když dobře věděli, že své manželství nikdy nebudou moci prožít.

Druhý den na to Navar zemřel – v náručí své ženy, kterou nade všechno miloval, a po boku malého synka, kterého společně měli.

Místo posledního odpočinku

Po Navarově úmrtí si Maia založila webovou stránku, kde žádá o dary na pokrytí nákladů na jeho převoz domů, kde si přál být naposledy uložen do země. Tyto náklady jsou poměrně značné, ale Maia věří, že díky solidaritě rodiny, blízkých i vzdálených přátel bude moct Navarovi splnit jeho poslední přání a odvézt jej na místo jeho posledního odpočinku.

Main a Navarův příběh je velmi inspirující

Popisuje sílu lásky, která se nezastaví před nemocí ani jinými životními okolnostmi. Je jasné, že Maia bude prožívat těžké a náročné chvíle, ale sama říká, že ve svém malém synkovi vidí kus Navara, který tak navždy zůstane s ní.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Metro UK