Cystitida, zánět močového měchýře, může být velice bolestivý stav, jenž většinou postihuje ženy. Trpíte častým nutkáním k močení, silným pálením při močení a bolestmi břicha. Hlavní příznaky pak ještě doplňují pocit tlaku a plnosti v podbřišku a zakalená nebo krvavá moč se zápachem. V mnoha případech se cystitida uzdraví sama bez antibiotik. K tomu pomáhají osvědčené domácí prostředky a homeopatické přípravky. Zde vám ukážeme, co všechno se ukázalo v boji proti zánětu močového měchýře jako účinné.
Teplo a pití jsou důležité
Chcete-li zmírnit akutní příznaky, jako je bolest břicha, přiložte na postižené místo teplý obklad. K tomu hodně pijte, nejlépe neslazený čaj nebo vodu, aby se močový měchýř a močové cesty důkladně propláchly.
Homeopatika k samoléčbě cystitidy
U akutní, nekomplikované cystitidy můžete použít i homeopatika k samoléčbě.
- Aconitum
- Apis
- Belladonna
- Cantharis
- Dulcamara
- Nux vomica
- Pulsatilla
- Sarsaparilla
- Staphisagria
Dávkování homeopatický přípravků
Pro samoléčbu zvolte nízkou účinnost D6 nebo C6. Jakmile se u vás projeví příznaky cystitidy, vezměte si 5 granulí 3 – 4x každých 10 – 15 minut. Poté každou hodinu. Když se dostaví zlepšení, snižte dávkování na 3 – 4x denně. Nechte je rozpustit pod jazykem. S potencí C12 nebo D12 si vezměte 2 – 3 granule na dávku. Pokud se příznaky během krátké doby nezlepší nebo budete mít dokonce pocit, že se stav zhoršuje, poraďte se se svým lékařem nebo gynekologem. Pokud bolest vystřeluje do zad nebo do pasu, máte horečku, zimnici a bolí vás ledviny, návštěvu lékaře neodkládejte, může se jednat o chronický zánět močového měchýře. Homeopatické přípravky poté slouží jako doplněk ke klasické léčbě medikamenty.
Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Mylife, Gesundheitsforschung