Lékař po naléhání souhlasil s nevídanou věcí. Dvanáctileté dívence povolil asistovat u porodu malého brášky. Jaký na to máte názor?

Jacee bylo 10 let, když se jí narodil bráška Zadyn. Byla natěšená, že bude mít sourozence, ale hrozně ji mrzelo, že nemohla být u porodu. Rodiče si nepřáli, aby byla v porodnici, natož přímo na porodním sále. Nyní čekala Jaceena matka Dede Carraway, třetí dítě a opět syna, a dívka si přála být přímo u toho. Porod již probíhal, Dede právě převezli na porodní sál a po celou dobu byla její nejstarší dcera s ní. Tak strašně si přála vidět narození druhého brášky, ale tušila, že ji ze sálu vykáží a začala usedavě plakat.

„Chci být u toho!“

Neexistuje mnoho dívek jako je dvanáctiletá Jacee z města Jackson ve státě Mississippi, které oplývají empatií a láskou. Těšila se na prvního brášku a byla neskutečně zklamaná, že neviděla, jak se narodil. Rodiče se domnívali, že na takovou zkušenost je příliš mladá. Teď, když se měl v porodnici narodit druhý bráška, mělo nastat to samé. Už se blížil okamžik, kdy bude na světě a ona zase musí opustit místnost. „Chci být u narození svého brášky!“ žadonila dívka a začala plakat, protože jí bylo jasné, že opět bude muset za dveře.

Zkušenost na celý život

Celou situaci pozorně sledoval porodník doktor Walter Wolfe, který se obrátil k rodičce a zeptal se jí na rovinu, proč nechce, aby byla nejstarší dcera u porodu. Dede zděšením vykřikla, ale nakonec nechala dceru převléknout do ochranných oděvů a umožnila jí, aby byla přímo na sále. To ještě netušila, co její dceři dovolí lékař. Rozhodně něco, co nebylo v plánu rodičky, ani o tom neměl tušení Zack, manžel Dede a otec Jacee. Doktor Wolfe totiž nechal malou Jacee brášku vytáhnout i přestřihnout pupeční šňůru.

Spojeni navždy

„Neskutečný zážitek, mohla jsem být součástí narození mého bráchy, a teď jsem slavná!“ neskrývala nadšení malá Jacee, když se dozvěděla, že příspěvek na Facebooku byl sdílen už více než 140 000krát. Zážitek to však byl i pro Dede a Zacka, který celý porod dokumentoval. „Mysleli jsem si, že bude veterinářka, teď se zdá, že změní názor!“ poděkovala Dede lékaři i celé rodině s narozením malého Caysona.

Úvodní obrázek: Se souhlasem Dede Carraway, Zdroj: Dailymail.co.uk