Opuštěný a nechtěný pejsek z útulku marně hledá nový domov. Jednoho dne se zjeví blonďatý anděl a všechno změní

Když si lidé chtějí koupit psa, většinou věnují dost času jeho výběru a když si jej pořídí, často se stane zcela plnohodnotných členem domácnosti se všemi výhodami a komfortem. Mají svůj vlastní pelíšek, výbornou stravu a veškerou lásku a péči, kterou jen mohou chtít.

Smutný osud opuštěných pejsků

Bohužel ne všichni psi mají takové štěstí – řada z nich končí na smetišti, bez jídla, bez pelíšku a doufají, že se dostanou aspoň do útulku, aby nezahynuli hladem. Krutá pravda je ale taková, že ani tam nemají zdaleka vyhráno. Útulky bojují s přeplněnou kapacitou a tyto odložené pejsky si nikdo nechce vzít. Tráví tedy celé dny v kotcích a doufají, že se jednou najde někdo, kdo jim dá domov a komu budou moct být tím nejlepším přítelem.

Dojemné video se šťastným koncem

Smutný osud pejsků z útulku popisuje i toto video. Velmi dojemným způsobem upozorňuje na to, že i psi dobře vnímají, když jim chybí láska a pozornost. Tento malý bígl z videa si tolik přeje najít rodinu, ale příchozí jej vždy přehlíží. Možná proto, že je malý, smutný a není na něm nic zajímavého jen jeho velké smutné oči.

Až jednoho dne se na něj konečně usměje štěstí

Malá dívenka, která si přijde s rodiči vybrat domácího mazlíčka se do malého bígla zamiluje. Je jasné, že z nich budou nejlepší parťáci. Dívenka mu dá domov a lásku a pejsek jí to mnohonásobně vrátí svou náklonností a ochrannou.

Zvířata z útulku umí lásku vracet

Pokud tedy zvažujete nákup domácího mazlíčka, vyplatí se uvažovat i nad tím, zda nemůžete pomoci nějakému nešťastnému pejskovi z útulku. Je to sice velká zodpovědnost, a ne vždy je snadné se společně sžít. Je to však velké gesto, kterým můžete zachránit život zvířete, které se vinou jiných lidí dostalo do velmi těžké situace. Možná vás i toto video přesvědčí, že to má smysl a že je dobré a správné takto pomoci.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Save a hound