Lékaři díky neortodoxním metodám zachránili předčasně narozené dítě. Původní prognózy byly kvůli věku miminka katastrofální

Miminko se narodilo o 16 týdnů dříve, než mělo. Maminka tohoto drobečka porodila v 24 týdnu. Doktoři pochybovali, že by se holčička mohla dožít svého původního data narození, natož pak prvních narozenin. Lékaři ale využili nové metody, aby dítě zachránili.

Defekt srdce a krvácení do mozku

Matka Taylor Dobson potvrdila, že když se miminko narodilo, mělo defekt srdce a krvácení do mozku. Nikdo nevěřil, že by mohlo přežít. Nicméně doktoři použili inovativní metody, aby ji zachránili. „Večer předtím, než se Amina narodila, jsem byla přijata do porodnice, kde lékaři potvrdili, že mi začaly kontrakce, ale že se je pokusí během následujících 24 hodin zastavit pomocí hořčíku,“ vysvětlila matka.

Dítě se chtělo za každou cenu na svět

Ujistili mě, že zastaví proces porodu dříve, než k němu dojde. Přijali mě kolem páté hodiny večer a mé kontrakce se zkracovaly a zkracovaly po celou noc. Kolem 9:00 ráno přišel můj doktor, udělal ultrazvuk a řekl mi, že Amina se za každou cenu snaží dostat ven z dělohy,“ pokračuje matka. „Řekli mi, že mám infekci a musím jít ihned na císařský řez, jinak by se infekce mohla dostat až k miminku.“ Preventivní opatření nepomáhala, ale doktoři se snažili ze všech sil, aby půlkilové miminko zachránili. Použili plastový pytel, do kterého miminko umístili, aby ho udrželi v teple. Měl napodobit dělohu matky. Očividně to pomohlo.

První narozeniny

Amina byla pět dní v inkubátoru, než ji přemístili na samostatný dýchací přístroj,“ řekla matka. „Poté jsem konečně mohla držet Aminu v náručí každý den. Chodila jsem do nemocnice třikrát, čtyřikrát nebo i pětkrát denně. Amina si počínala během svých prvních dní na světě velice dobře. Lékaři tomu říkají takzvaný líbánkový stav, kdy vše vypadá dobře, ale rychle se to může zhoršit.“ Naštěstí šlo ale všechno dobře! Amina vážila sotva 1,5 kila, když ji propustili. Defekt na srdci a krvácení do mozku se zahojily úplně samy.

Není třeba navštěvovat žádného lékaře

Od té doby, co jsme přijeli domů, se Amině dařilo velice dobře ve všech směrech,“ řekla matka. „Nemusí už navštěvovat ani kardiologa, ani žádného jiného doktora. Právě oslavila své první narozeniny a je zdravá, jak jen může být.“ Doktoři nikdy nevěřili, že by se holčička mohla dožít prvního roku, ale ona skutečně právě oslavila své první narozeniny a naštěstí jí ještě mnoho dalších čeká. Nicméně tyto první narozeniny byly velice speciální a emocionální hlavně pro její matku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Sosharethis.com