Letní péče o vlasy: Tyto chyby se vyplatí vynechat

Léto je v plném proudu a sluníčko dokáže jak v pozitivním, tak i v negativním slova smyslu doslova divy. Tak jako tak jsou právě slunečnímu záření a dalším často extrémním podmínkám vystavené také vlasy. Ty si ale často likvidujeme i sami. Chyb, jichž se lze dopustit, není bezesporu málo. My se na některé fatální, jichž je nutné se vyvarovat, podíváme v následujících řádcích.

Žehlení mokrých vlasů nepřipadá v úvahu

Žehlíte si mokré vlasy? Pokud ano, určitě se tohoto nešvaru vyvarujte. Vlasy je totiž třeba před žehlením ještě vysušit a ošetřit přípravkem, který je pro tento účel vytvořený. Když byste mokré vlasy začali žehlit, mohly by se potrhat. Jsou plné vody a jejich póry bývají otevřené, což vede k poměrně rychlému ničení vlasu jako takového. Ideální je do suchých vlasů před žehlením ještě vmasírovat některý z přípravků vyznačujících se termální ochranou.     

Kulmování vlasů může být velmi šetrné

Některé ženy používají různé kvalitní přípravky, značkové suché šampony a podobně. Mnohdy ale odmítají své vlasy kulmovat. Je to škoda, protože kulmování nemusí být nijak drastickým procesem, který by mohl vlasy poškozovat. Opět platí to, že vlasy je před kulmováním zapotřebí pořádně vysušit. Pak už můžete začít a s automatickou kulmou vytvoříte skutečně perfektní vlny, které vám budou stoprocentně slušet.   

Každodenní mytí vlasům nemusí škodit

Přesně tak, nikde není psáno, že by vlasy musely tímto každodenním rituálem trpět. Používat klidně můžete i keratin na vlasy nebo jiné velmi šetrné prostředky. Vlasová pokožka hlavně přes léto pořádnou hydrataci bezesporu ocení. Pozor jen na různé parfémy a nekvalitní nepřírodní přípravky, jež mohou vlasy nenávratně poškozovat. Ty ale poznáte podle velmi nízké ceny a také podle toho, že se nejedná o žádnou renomovanou značku.  

Zdroj obrázku: Sofia Zhuravetc / Shutterstock.com