Líčení za časů koronaviru. Na co se zaměřit a čemu se naopak vyhnout

Každodenní několikahodinové nošení roušky neprospívá našemu líčení a už vůbec ne pleti. Ideální je make-up v místech, která jsou ukryta pod rouškou, vůbec nepoužívat, protože vlivem tepla a potu se pod tkaninou množí baterie, pro které je vrstva líčidla živnou půdou. Pokud se ale nechcete v líčení omezovat, můžete změnit pár maličkostí, které vám pomohou udržet pleť zdravou i pod make-upem a rouškou.

Pečlivě připravte pleť a věnujte jí zvýšenou péči každý večer

Důkladné, ale jemné čistění pleti je alfou a omegou péče o pleť v jakémkoliv období. Pokud váš obličej trpí pod rouškou každý den, měli byste se na tuto oblast zaměřit v největší možné míře. Jen tak se vyhnete akné a vyrážkám. Po vyčistění vždy aplikujte krém dle potřeb vaší pleti. Ten připraví vaši tvář na aplikaci make-upu. Volte dlouhotrvající variantu, bude tak větší šance, že se vám všechna barva neobtiskne do roušky. Samozřejmostí je volba nemastných produktů, použití fixačního pudru a střídmá aplikace.

Vyhněte se mastným variantám produktů

Pokud běžně používáte lesklou tvářenku nebo rtěnku, doporučujeme sáhnout v tomto období po matné variantě. Nejen že déle vydrží na svém místě, navíc i působí elegantněji. Dobrým pomocníkem je také fixátor make-upu, který vám jako jediný pomůže udržet líčení neporušené po dobu nejméně šesti hodin, protože hydratuje, osvěžuje a fixuje make-up. Ale pozor, některé fixátory obsahují alkohol a mohou dráždit pokožku.

Soustřeďte pozornost okolí na váš uhrančivý pohled

Jediná oblast make-upu, která zůstala bezpečnostními opatřeními netknutá, je líčení očí. Právě teď je nejvyšší čas vyzkoušet různé varianty očního make-upu a zvýraznění obočí. Můžete vyzkoušet nový tvar očních linek, nové oční stíny, rozjasňovače, korektory pod oči, řasenky… jak je libo. Pokud jste někdy chtěly vyzkoušet šílené barevné linky, teď je ten nejvyšší čas na experimenty. Důležitější je ale vzhled obočí. Není třeba pokoušet se o redukci obočí svépomocí, často to ani nedopadá dobře, ale vytrhejte alespoň chloupky, které viditelně rostou mimo. Potom už jen stačí obočí pročesat, případně jemně dobarvit. Nezapomeňte, že méně je více. Nezoufejte, že nemůžete světu ukázat dokonalý make-up a nejnovější odstíny rtěnek, a soustřeďte se na zvýraznění jiných předností:

  • Pečujte o své vlasy, zkuste si je navlnit nebo vyžehlit
  • Věnujte čas úpravě nehtů
  • Nezapomínejte ani na pravidelné cvičení a formování postavy
  • Udělejte si radost novým kouskem do šatníku nebo botníku

Obrázky: Shutterstock