Rychlá úleva od bolesti krku a ramen pomocí obyčejného ručníku

Bolest krku a ramen způsobují různé faktory. Špatná strava, stres a sedavý životní styl jsou metlou 21. století. Ačkoli je samozřejmé, že se při práci v kanceláři delšímu sezení nelze vyhnout, je dobré myslet na prevenci. Pokud vaše cítíte, že váš krk je napnutý, bude nutné jej protáhnout, abyste uvolnili svaly a zmírnili bolest.

Za vším hledejte stres

Bolest krku obvykle spojujeme s přetížením krčních obratlů a sedavým životním stylem. Příčinou ale může být i silné duševní napětí, jako je například stres. Právě kvůli tomuto faktoru nevědomky přepínáme ramena a také krk. Zvyšuje se napětí v krční páteři, zmenšuje se prostor mezi ploténkami a nastává tak riziko tlaku na nervy. Proto jsou relaxace a odpočinek nezbytnými.

Pravidelná fyzická aktivita

Důležitá je také pravidelná fyzická aktivita, díky níž udržujeme pružnost svalů a vazů. Pokud netrpíte vážnými zdravotními problémy a bolest krku je způsobena stresem nebo příliš dlouhým sezením s hlavou nakloněnou dopředu, máme pro vás řešení. Jednoduché cvičení, které vám pomůže zmírnit napětí kolem krku i bolest.

Cvičení pomocí ručníku

Ručník srolujte a umístěte pod krk, hlavu nechte trochu klesnout. Slovo cvičení berte s nadhledem. Spíše se jedná o odpočinek. Udržujte tuto pozici po dobu nejméně 10 minut, dokud všechna bolest neustoupí. Pokud potřebujete úlevu okamžitě a sedíte zrovna v práci, je dobré se opřít o židli celými zády i hlavou. Ale jak už bylo řečeno na začátku, nezapomínejte na prevenci. Dělejte si časté přestávky a měňte polohy.

Obrázky: Freepik