Malý chlapec zachránil život své matce hned dvakrát. Lékaři ho naučili vše, co bylo potřeba

Desetiletý Gavin Keeney z Oklahomy je všemi považován za skutečného hrdinu, protože své matce zachránil život, a to ne jednou, ale rovnou dvakrát. Kdyby se Gavin v obou případech nezachoval tak statečně, nemusela by být jeho maminka na tomto světě.

Vypadalo to na krásný den

Ráno 5. srpna 2022 se Lori a Gavin koupali v bazénu na zahradě. Po několika minutách Gavin vyplaval z bazénu a postával na verandě, když najednou uslyšel zvláštní zvuky. Když se otočil k vodě, viděl, jak se jeho matka topí. Chlapeček neváhal ani vteřinu, okamžitě skočil do bazénu a přispěchal ženě na pomoc. Lori náhle dostala záchvat, neovládala své tělo a začala klesat pod hladinu. Nebylo to poprvé, Gavin moc dobře věděl, co se děje, protože jeho matka už podobné záchvaty měla dávno předtím. Připlaval k ní a snažil se udržet její hlavu nad vodou, když ji táhl k okraji bazénu.

„Jedna z mých nejhorších nočních můr se dnes ráno stala skutečností,“ napsala Lori na sociální sítě a sdílela záběry z bezpečnostní kamery. Uvedla, že obvykle nemá ráda, když ji lidé vidí během záchvatu, ale přesto chtěla toto video sdílet. Záběry ukazují, jak Gavin vytrvale bojuje o život své matky. Mezitím jejich pes, který vycítil, že něco není v pořádku, hlasitě štěkal, aby upozornil Loriina otce, který bydlí hned vedle.

Matka je na svého syna velmi hrdá

„Bála jsem se víc než kdy jindy,“ přiznala Lori, která je na svého syna velmi hrdá. Brzy se objevil Loriin otec Stephen Lowe a rychle vytáhl svou dceru z vody. Řekl, že psí štěkot ho upozornil na potíže a dodal, jak ho překvapilo, že Gavin dokázal tak pohotově zareagovat.

„Je to určitě můj hrdina a můj anděl strážný,“ řekla Lori o svém synovi. Naštěstí Gavin zareagoval velmi rychle, takže Lori spolkla jen trochu vody a nebyla vážně zraněna. Když se malého chlapce v rozhovoru zeptali, jak se cítí, odpověděl: „Trochu jsem se bál.“ Za svou statečnost dostal Gavin dokonce ocenění od kingstonské policie. Nebylo to ale poprvé, hasiči mu totiž udělili medaili už tehdy, když o rok dříve zachránil život své matce poprvé.

Malý chlapec provedl Heimlichův manévr

V květnu 2021 se Lori začala dusit kouskem jídla. Když ji Gavin spatřil na podlaze v kuchyni, okamžitě věděl, co musí udělat. Malý chlapec provedl Heimlichův manévr k uvolnění uvíznutého sousta z dýchacích cest. Nepovedlo se. Nepropadl ovšem panice a ihned zavolal na linku 155.

Lori před několika měsíci podstoupila operaci, kvůli které pro ni bylo obtížné jíst pevnou stravu, proto se začala dusit. Lékaři však Gavina po zákroku připravili na to, co dělat, pokud bude mít matka potíže. Kromě Heimlichova manévru mu poradili, aby zkusil dát matce trochu pudinku, aby zjistil, jestli se zaseknuté sousto může uvolnit, což Gavin také udělal, když s matkou čekali na příjezd sanitky. Naštěstí brzy dorazila pomoc a převzala kontrolu. „Děkuji ti, Bože, za to, že mám v životě tohoto úžasného človíčka,“ řekla Lori.

Úvodní obrázek: S vědomím Lori Keeney, Zdroj: Dailymail.co.uk