Manželé si postavili dům na kolech za 38 000 Kč. Měří 3m². Je v něm vše, neřeší hypotéku ani nájem a každý den bydlí jinde

Jacka a Riley jsou manželé, kteří si postavili vlastní malý dům na kolečkách za pouhých 1 800 dolarů, v přepočtu za cca 38 000 korun. Jejich dům je neuvěřitelně malý, měří jen 3 metry čtvereční. Přesto má vše, co potřebují pro svá neustálá dobrodružství po celé zemi.

Chtělo to promyšlený plán

Pár si vše pečlivě propočítal. Auto dokázalo utáhnout pouze kabinu o hmotnosti do 900 kg. Jakmile měl plán, pustil se do práce. Celá stavba manželům trvala pouhých 6 dní. Ani ne za týden si postavili vysněný dům, který jim nabízel vše, co k životu potřebují a ještě ke všemu s ním mohou cestovat, kam se jim zrovna zlíbí.

Exteriér má sedací střechu, která umožňuje proudění vzduchu nahoru během jízdy. Dům má také prosklené okno a dveře, díky čemuž vypadá prostor větší a propouští dovnitř spoustu přirozeného světla. Jack také přidal držák s lanem na dveře pro dodatečné zabezpečení při jízdě.

Nechybí ani sprcha

Jedinečným prvkem je venkovní sprchová kabina, která má ponornou tyč na horkou vodu a plošinu pro udržení čistých nohou při sprchování. V domě je také topení a toaleta z kbelíku a záchodového prkénka. Kromě toho pár použil zvedáky k vyrovnání kabiny a zvýšení její stability při parkování.

Využití do poslední místa

Uvnitř je malý prostor dokonale využit. Mají dvě pohovky na boku a jednu vzadu, pod jednou se nachází také pelíšek pro psa. Navíc se dají přestavět na malou postel. Nechybí ani úložný prostor na oblečení a drobnosti. Interiér je vyzdoben fotkami z jejich předchozích dobrodružství, což vytváří útulnou atmosféru. V kuchyni je sporák s jednou plotýnkou, nádoba na vodu a spíž na věci denní potřeby. Mají také prostor pro odpadkový koš. Elektřinu vyřešili soláry.

Celkově vzato je cestovní kabina Jacka a Riley pozoruhodným příkladem toho, jak si lidé mohou postavit malý dům s omezenými zdroji, aniž by bylo ohroženo jejich pohodlí a finance.

Úvodní obrázek: Lvoreppin/CreativeCommons/Attribution 4.0, Zdroj: madlyodd.com