Smutný kůň na pohřbu svého majitele propukl v pláč. Zvíře na něj bylo extrémně vázané

Wagner Lima byl 34letý paraguayský kovboj, který zemřel při nehodě na motocyklu v Brazílii. Jeho kůň Sereno pro něj hodně znamenal a zvíře na něj bylo extrémně vázané. Wagnerův bratr Wando proto chtěl, aby se Sereno mohl zúčastnit pohřebního obřadu a rozloučit se se svým milovaným majitelem, stejně jako Wagnerovi příbuzní a přátelé. Ze srdcervoucího okamžiku vzniklo dojemné video.

Vzájemně pro sebe byli vším

„Byli pro sebe vším a jako kdyby Sereno věděl, co se stalo a chtěl se s ním rozloučit,“ řekl Wando. Když příbuzní doprovázeli Wagnera na místo jeho posledního odpočinku ve městě Cajazeiras v Brazílii, šel s nimi i Sereno. Jeho emocionální reakci nikdo nečekal.

Když se zvíře přiblížilo k rakvi natolik blízko, aby ucítilo svého majitele, dalo jasně najevo, jak moc mu chybí. Položilo hlavu přímo na rakev a vydávalo utrápené zvuky po celou dobu smutečního průvodu. Truchlící příbuzní byli reakcí koně velmi dojati a několik jich při pohledu na smutnou chvíli propuklo v pláč.

Koně dokážou vykazovat známky smutku

Podle odborníků koně často vykazují známky smutku, když ztratí svého majitele. Někdy čekají na místě, kde jejich majitel zmizel, jejich sklon k sociální interakci se snižuje a často upadají do deprese. Jejich oči mohou nést známky netečnosti a únavy a obvykle také ztrácejí chuť k jídlu. Někdy mohou být tišší než je zvykem. Po smrti svého bratra si Wando vzal Serena do své péče.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: usatoday.com