Nápady na svačinu, když máte v noci hlad. Nemusíte se bát o spánek ani o postavu

Usnout, když máte hlad, může být obtížné nebo dokonce nemožné. A co víc, trpí nejen váš trávicí systém, ale také kvalita spánku. V takové situaci je výběr správného jídla zásadní. Pokud před spaním cítíte silný hlad, přistupujte k němu rozumně. Ačkoli večerní občerstvení není nejlepší nápad, je to někdy nutné. Nejčastější příčinou je nedostatek správného množství kalorií během dne nebo nevhodná večeře. Věnujte však pozornost tomu, co budete jíst.

Čemu se vyhnout?

Ubraňte se mastným a těžko stravitelným potravinám, zpracovaným potravinám, stejně jako nezdravým, kalorickým a slaným občerstvením. Místo toho si vyberte zdravější možnosti, jako je ovoce, zelenina, jogurty, nízkotučný sýr nebo ořechy. Co můžete jíst před spaním nebo během noci?

Dušená zelenina

Konzumace dušené zeleniny je skvělý způsob, jak poskytnout tělu vitamíny a minerály a také nezatěžovat trávicí systém. Zelenina v syrové formě je zdravá, ale je obtížně stravitelná. Vaření zeleniny v páře je proto lepší volbou.

Banány

Pokud hledáte zdravé občerstvení před spaním, pak banán bude vynikající volbou. Tyto plody se dobře tráví, zasytí vás a jsou velmi chutné. Obsahují také hodně hořčíku, který podporuje relaxaci a regeneraci. Kromě toho banány obsahují tryptofan, aminokyselinu, která je nezbytná pro produkci serotoninu a melatoninu (hormon spánku). Díky tomu bude kvalita odpočinku mnohem lepší.

Vlašské ořechy

Vlašské ořechy jsou nejen chutným občerstvením, ale také přirozeným zdrojem melatoninu. Přispívají k tomu, že váš spánek bude hluboký a probudíte se odpočinutí. Zkuste vlašské ořechy a užijte si zdravý a regenerační spánek.

Třešně

Bohužel, čerstvé třešně nejsou k dispozici po celý rok, ale můžete také vyzkoušet třešňovou šťávu pro navození relaxačního účinku.

Mléko

Další ideální možností pro noční svačinku je sklenice mléka. Tryptofan obsažený v mléce vám pomůže relaxovat a rychle usnout. Kromě toho vám sklenice mléka poskytne pocit sytosti, díky čemuž nebudete mít hlad.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: healthline.com