Kontroverzní domácí úkol z polské základní školy. Nad řešením si lámaly hlavu celé rodiny, správnou odpovědí přitom byla každá možnost

Dělat domácí úkoly je povinnost, kterou většina žáků, mírně řečeno, nemá ráda. Nemusí to však být pouze kvůli tomu, že by raději trávili čas lepším způsobem, ale někdy se ukáže, že úkoly jsou tak náročné, že se do hledání správných odpovědí zapojí celá rodina. Tak tomu bylo i tentokrát. Na internetu se diskutovalo o kontroverzním úkolu, s jehož řešením měli problém studenti i jejich rodiče.

Domácí úkol, který předčil i rodiče

Domácí úkoly mohou být různé, některé jsou vtipné, jiné kontroverzní a další působí, že nemají řešení. Ať už si nad nimi lámete hlavu sebevíc, ne a ne najít správnou odpověď. Dobrým příkladem posledně jmenované situace je cvičení z učebnice, které přinesly domů děti osmé třídy základní školy.

Úkolem dětí je určit, jaké hodiny se nehodí k ostatním. Zdánlivě jednoduché, že? Problémy s řešením však neměli jen studenti, ale i někteří rodiče, kteří se u přemýšlení nad správným výsledkem pěkně zapotili.

Nad úkolem si lámou hlavu celé rodiny

„Myslím, že nad tímhle úkolem si teď láme hlavu většina rodičů. Seděla jsem u toho já, můj manžel, dokonce i švagr, a přesto jsme netušili, co napsat. Nakonec jsme se dozvěděli, že můžete označit jakoukoli odpověď, musíte ale vysvětlit proč,“ napsala jedna z uživatelek.

„Když je úkol problém i pro rodiče, může to znamenat, že zadání bylo špatně formulováno nebo rodiče už nedokážou myslet jako osmileté děti,“ poznamenal v komentářích pod příspěvkem s úkolem jeden z uživatelů internetu. Někteří učitelé na komentáře reagovali a uvedli, že každá odpověď je správná, stačí jen vysvětlit, proč jste se tak rozhodli.

Úvodní obrázek: woodleywonderworks/CreativeCommons/Attribution 2.0, Zdroj: parenting.pl