Květnatec Archerův: Na první pohled vejce z jiného světa, které v sobě ukrývá houbu zvanou jako ďáblovy prsty

Příroda je plná zázraků a věcí, které se těžko vysvětlují. Pokud se vydáte do Austrálie, Tasmánie nebo na Nový Zéland, můžete narazit na spoustu podivných živočišných druhů. Mnozí z nás by pravděpodobně při pohledu na tento mimozemský objekt začali utíkat, protože vypadá skutečně děsivě. Ovšem stojí za to si počkat a prohlédnout si ho blíže, protože můžete být svědky jedinečného zázraku přírody.

Znáte květnatec Archerův?

Je to houba také běžně známá jako „ďáblovy prsty“ nebo „chobotnice“. Pokud se vám poštěstí být u toho, jak se vyvíjí, ihned pochopíte, proč se jí tak přezdívá. Nachází se především na Novém Zélandu, v Tasmánii a Austrálii, ale jak se ukázalo, lze ji nalézt také v Evropě, dokonce blízko – v Polsku.

Líhne se z vaječné skořápky

Houba je mimořádná především v tom, že neroste ze země jako většina hub nebo rostlin, ale líhne se z vaječné skořápky. Působí, jako kdyby se z vejce drala ven chapadla chobotnice. Dosahuje často 4 – 8 ramen.

Je růžovo – červená, lepkavá a vyznačuje se silným zápachem připomínajícím hnilobu. Těmito spory přitahuje drobný hmyz, především mouchy. Matka příroda je plná překvapení a níže uvedené video to plně dokazuje. Podívejte se, jak tato úžasná houba roste přímo před vašima očima – vypadá jako mimozemská forma života.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: nationalgeographic.com