Máte problém s usínáním? Na vině mohou být vaše stravovací návyky

Ležíte v posteli uprostřed noci a díváte se do stropu? Hodiny vám hlásí, že už byste měli dávno spát, protože za pár hodin vám zvoní budík, ale tělu, jako kdyby to bylo jedno? Spánek je nezbytný pro správné každodenní fungování našeho organismu, stejně jako dobrá strava a cvičení. Jeho nedostatek může narušit kognitivní schopnosti, negativně ovlivnit hmotnost a zdravotní stav. Co tedy může způsobit narušení kvality našeho spánku? Především potraviny, které jíme! Zde je několik stravovacích návyků, jež sabotují náš spánek.

Kořeněná a kyselá jídla

Pokud myslíte na kari nebo chilli, děláte dobře, ale to nejsou jediní viníci. Mezi další patří i kyselá jídla, o kterých si ani nemusíme uvědomovat, že jsou narušiteli našeho spánku. Patří sem hovězí a krůtí konzervované maso, ryby a citrusové šťávy.

Alkohol

Ačkoli se sklenka vína před spaním může zdát zpočátku uvolňující, udrží vás daleko od spokojeného spánku.

Čokoláda

Uvědomujeme si, že je to jistě špatná zpráva pro mlsouny, kteří si dopřejí něco lahodného hlavně ve večerních hodinách, ale čokoláda je špatná nejen pro naše zuby, ale i spánek. Ale dobrou zprávou je, že se jedná pouze o mléčnou čokoládu, která neobsahuje serotonin a může vás udržovat vzhůru.

Potraviny plné bílkovin

Zatímco konzumace bílkovin během dne může být pro náš organismus prospěšná, před spaním se jim raději vyhněte. Potraviny s vysokým obsahem bílkovin je těžší strávit a k tomu jsou také nositeli aminokyseliny tyrosinu, jenž podporuje mozkovou aktivitu.

Pozdní večeře

Podle dietologů by vaše poslední větší jídlo mělo být 2 – 3 hodiny před spaním. Jíst pozdě v noci naruší nejen váš spánek, ale také hrozí, že díky tomu vynecháte druhý den snídani, což vede k riziku přejídání nebo konzumaci nezdravého jídla později během dne.

Které zlozvyky se drží vás? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com